شناسه : 37016546
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد:

توزیع بسته‌ تحصیلی بین 4400 دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد یزد/ مراکز نیکوکاری در مدارس یزد فعال می‌َشوند


معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: امسال برای هر کدام از دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان یزد بسته تحصیلی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

غلام رضا مشعل چی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص حمایت این نهاد از دانش آموزان تحت پوش با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی گفت: در حال حاضر بیش از چهار هزار و۴۰۰ دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره)  قرار گرفتند که امسال برای هر کدام از این دانش آموزان بسته تحصیلی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه این بسته تحصیلی شامل نوشت افزار، کیف و کفش، پوشاک و دیگر اقلام مورد نیاز برای تحصیل است، ادامه داد: اعتبار این بسته‌های تحصیلی با کمک خیرین و کمک‌های مردمی تامین شده است و سعی داریم قبل از آغاز سال تحصیلی جدید این بسته‌ها در اختیار دانش آموزان تحت پوشش قرار گیرد،

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد عنوان کرد: سامانه نیکوکاری(رایگان) 096887، کد دستوری #035*8877 *، شماره‌حساب 1811 نزد بانک ملی شعبه یزد یا شماره کارت 6037991899911931  نیز برای سهولت در پرداخت‌های غیرحضوری و مشارکت در طرح‌های مشارکتی کمیته امداد در نظر گرفته ‌شده است.

مشعل‌چی با تاکید بر لزوم حمایت خیرین از دانش آموزان بی بضاعت افزود: مردم تا جایی که امکان دارد کمک‌ها را به صورت نقدی پرداخت کنند و کمک‌های غیرنقدی خود را نیز بیشتر در قالب نوشت افزار، پوشاک و اقلام مورد نیاز تحصیل ارائه کنند و از تحویل اجناس دست دوم و غیر قابل استفاده خودداری کنند.

وی با بیان اینکه  هم اکنون 66 مرکز نیکوکاری در استان فعالیت می‌کند، تصریح کرد: سعی داریم که مراکز نیکوکاری را در مدارس فعال کنیم و در این روابط تفاهمنامه‌ای از سوی مرکز با سازمان دانش آموزی منعقد شده است تا از این طریق از مشارکت خود دانش آموزان استفاده شود و کمک‌های بهتری به دانش آموزان بی بضاعت صورت گیرد.

مشعل‌چی افزود: کمیته امداد وظیفه نظارت بر این مراکز را دارد و کار اجرایی بر عهده این مراکز و مسئولان و هیئت مدیره آن است و کمیته امداد استان یزد در نظر دارد تا پایان سال جاری این تعداد مرکز را به 110 مرکز نیکوکاری افزایش دهد.

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد ادامه داد: اخیرا مراکز نیکوری در برخی دانشگاه‌ها نیز فعال شده‌اندکه با رابطین مدارس در ارتباط هستند، تا از این طریق کمک‌های دانشجویانی که تمکن مالی دارند به سمت مدارس و دانش آموزان بی بضاعت سوق داده شود.

وی تصریح کرد: کمیته امداد تلاش دارد با اصنافی که در زمینه پوشاک، لوازم التحریر، کیف و کفش و ... فعالیت دارند همکاری کند تا این اقلام را با تخفیف ویژه در اختیار دانش آموزان بی بضاعت قرار دهد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.