شناسه : 37312817
مدیرجهادکشاورزی بافق:


مدیرجهاد کشاورزی بافق از توزیع 12تن پیاز زعفران در بین کشاورزان بافقی و افزایش سطح 8 هکتاری این محصول در سال زراعی جدید خبر داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از صبح بافق، مدیرجهاد کشاورزی بافق از توزیع 12تن پیاز زعفران در بین کشاورزان بافقی و افزایش سطح 8 هکتاری این محصول در سال زراعی جدید خبر داد.

علی اکبر رحمتیان مدیر جهادکشاورزی شهرستان بافق گفت: پیاز زعفران از خراسان رضوی حمل و بین کشاورزان توزیع شده است.

وی در ادامه افزود: سطح زیرکشت زعفران شهرستان بافق 96 هکتار بوده که از این مقدار 80هکتار بارور و 16 هکتار نیز غیربارور است. پیش بینی می شود از هرهکتار سطح زیرکشت زعفران در شهرستان بیش از 5 کیلوگرم زعفران برداشت می شود.

مدیرجهادکشاورزی بافق تصریح کرد: آموزش، توزیع پیاز مرغوب و اصلاح شده، مراجعه مداوم کارشناسان به مزارع و آبیاری به موقع را از خدمات جهاد کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

این مقام مسئول به میزان تسهیلات پرداختی به کشت این محصول اشاره و بیان داشت: مبلغ تسهیلات پرداختی به کشت زعفران 2500 میلیون ریال و تعداد افراد آموزش دیده در این زمینه نیز 300 نفر است.

رحمتیان تشویق و ترغیب کشاورزان را به کشت این محصول کم آبخواه موثرخواند و گفت: هم اینک بالغ بر 500 بهره بردار در حوزه کاشت، داشت و برداشت زعفران فعالیت دارند.

مدیرجهادکشاورزی بافق در پایان افزود: این محصول نیاز به انبارداری نداشته و از شهرستان به بازارهای داخلی و بعضاً به کشورهای همسایه صادر می شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :