شناسه : 10491613
لاریجانی:


رئیس مجلس در دیدار با اعضای نظام مهندسی کشاورزی قم افزود: با توجه به وضعیت کم آبی در کشور باید از گیاهانی که نیاز کمتری به آب دارند استفاده شود.

به گزارش یزدرسا  به نقل از خانه ملت؛ دکتر علی لاریجانی در سفر یک روزه خود به قم در دیدار با اعضای نظام مهندسی کشاورزی استان قم با تاکید بر ضرورت بهبود وضعیت فضای سبز استان قم گفت: به طور حتم گسترش فضای سبز در شهری مانند قم باعث متوقف شدن ریگ می‌شود اما با توجه به وضعیت کم آبی در کشور باید از گیاهانی که نیاز کمتری به آب دارند استفاده شود و در دنیا نیز اکنون از این گیاهان استفاده می‌شود.


رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداری استان قم نیز از توسعه فضای سبز حمایت خواهد کرد، افزود: ابتدا سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید گیاهانی را بیابند که به آب کمی برای تغذیه نیاز دارد، پس از آن شهرداری با بخش سرمایه‌گذاری همکاری خواهد کرد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت توسعه اقتصاد روستا بیان کرد: سیر روند مهاجرت با توجه به تامین امکانات باز هم صعودی بوده و برای جلوگیری از آن نیازمند تدابیر ویژه هستیم.


دکتر لاریجانی افزود: ما از لحاظ بهره وری در صنعت و کشاورزی مشکلاتی داریم اما توسعه اقتصاد روستا شرایط را برای رسیدن به مرز خودکفایی مهیا می‌سازد و باید به این موضوع توجه ویژه شود.

 

انتهای پیام/ص
آدرس کوتاه :