شناسه : 37905670


فرمانده انتظامی بافق گفت: در اجرای طرح ذوالفقار در شهرستان در دو ماهه ابتدای سال تعداد 11 دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق توقیف شد.

به گزارش یزد رسا؛ سرگرد طولابی نژاد فرمانده انتظامی بافق پیرامون کشفیات پلیس  بافق در دوماهه ابتدای سال گفت: در اجرای طرح ذوالفقار در شهرستان در دو ماهه ابتدای سال تعداد 11 دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق به ارزش ده میلیارد ریال و یک میلیارد ریال هم اموال سرقتی شامل سنگ فرز، دستگاه جوش، پیکور، ضبط خودرو، دوربین‌های مدار بسته ساختمان های مسکونی و لوازم صوتی توقیف شد.

وی درادامه افزود: در ناجا آمارها و شاخص ها صحبت می کند، تمامی مواردی که از طریق 110 به پلیس یزد منعکس می شود قابل رصد هست و هیچ موقع کتمانی انجام نمی شود و همه موارد در دسترس است.

فرمانده انتظامی بافق تصریح کرد: خوشبختانه بالغ بر 30 درصد کاهش سرقت در دو ماهه سال جاری داشتیم ووضعیت انتظامی شهرستان در استان وضعیت خوب و جرائم نیز کنترل شده است.

سرگرد طولابی نژاد اظهار داشت: در بحث سرقت خودرو نیز کاهش سرقت داشتیم و مواردی که هم وجود دارد از بی احتیاطی همشهریان است. متاسفانه بارها دیده شده که خودروها در سطح معابر بدون رعایت مسائل امنیتی رها شده اند و سرقت هایی که هم انجام می شود غالبا خودروهای مدل پایین است که به سیستم قفل مرکزی متصل نیست و به راحتی سرقت صورت می گیرد، این در حالی است که می توان به راحتی با یک قفل پدال و فرمان از سرقت خودرو جلوگیری کرد.

وی در پاسخ به این سوال که جرائمی که در شهرستان انجام می شود کدام از همه بیشتر است بیان داشت: الویت اصلی پرونده ها در شهرستان سرقت است و تصادفات و موارد دیگر در اولویت های بعدی است.

این مقام مسئول در خصوص برخورد با خودرهایی که آلودگی صوتی در شهر ایجاد می کنند گفت: ناجا مکلف به انجام قوانین و مقررات است و هیچ موقع سلیقه ای عمل نمی کنیم. در بحث شیشه دودی خودرو نیز بیشتر از سی درصد تخلف و در قانون نیز برای آن جریمه در نظر گرفته شده است. در خصوص آلودگی صوتی نیز این موارد تخلف است چون باعث ایجاد مزاحمت برای مردم می شود و با توجه به اینکه شهرستان بافق یک شهر شهیدپرور است و بسیاری از مراجعاتی که از طرف مردم وجود دارد ابراز نارضایتی است و در این مورد نیز قویا برخورد خواهیم کرد. این طرح ها ادامه دار هست.

فرمانده انتظامی بافق در پایان به موتورسیکلت سوران فاقد گواهینامه هشدار و تاکید کرد: با توجه به اینکه  بارها از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شده ولی متاسفانه در شهرستان اصلا رعایت نمی شود و اکثر موتورسیکلت سواران نیز نوجوان هستند. طرح برخورد با موتورسیکلت سوران متخلف و فاقد گواهینامه به صورت جدی انجام خواهد شد و از والدین خواهش می کنیم اول مراقبت جان فرزندان خود باشند و بعد هم جان همشهریان را به خطر نیندازند.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :