شناسه : 39096547

تولید بیست درصد از نهال پسته کشور در مهریز


کارشناس مسئول زراعت و باغبانی اداره جهاد کشاورزی شهرستان مهریز گفت: شهرستان مهریز با تأمین بیست درصد از نیاز کشور در زمینه تولید نهال پسته، مقام اول تولید نهال در کشور را دارد.

به گزارش یزدرسا؛ کارشناس مسئول زراعت و باغبانی اداره جهاد کشاورزی شهرستان مهریز گفت: شهرستان مهریز با تأمین بیست درصد از نیاز کشور در زمینه تولید نهال پسته، مقام اول تولید نهال در کشور را دارد.

باقری پناه افزود: سالیانه بیش از دوازده میلیون اصله نهال به همت نه نهالکار مجوز دار تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه نهالستان های مهریز فعالیت خود را بر اساس شرایط فنی و ضوابط مورد تأیید موسسه تحقیقات آب و خاک کشور را آغاز کردند گفت: سازمان جهاد کشاورزی برای تکمیل زنجیره تولید پسته برنامه هایی در دستور کار دارد.

خانم محمدی کارشناس جهاد کشاورزی شهرستان مهریز در ادامه با توجه به فصل کاشت نهال پسته و انواع درختان میوه سردسیری افزود: استفاده از نهال سالم نقش موثری در تولید محصول سالم و با کیفیت دارد و نهال های تولیدی در مهریز توسط کارشناسان در طی دوره های مختلف بررسی و آزمایش های لازم انجام می شود.

وی تصریح کرد: باغداران خرید نهال را از مراکز معتبر در برنامه داشته باشند و نهال های خریداری دارای شناسنامه و کد تولید و لیبل  باشند.

نهال های تولیدی در مهریز به سایر استان های کشور هم ارسال می شود.

صدا و سیما
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.