شناسه : 37935273
رئیس پارک علم و فناوری یزد خبر داد

تولید روزانه 11 هزار ماسک و تب سنج لیزری توسط شرکت های فناور یزد


لطفی رئیس پارک علم و فناوری یزد، گفت: روزانه 11 هزار ماسک و تب سنج لیزری توسط شرکت های فناور یزد تولید می شود.

محمد مهدی لطفی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به شرکت‌هایی که در ایام کرونا به فعالیت خود ادامه دادند، گفت: بسیاری از شرکت‌های فعال در پارک علم و فناوری که در تولید اقلام بهداشتی برای مقابله با کرونا فعالیت می کردند، در این ایام میزان فعالیت خود را افزایش داده و تولیدات خود را روانه بازار کردند.

رئیس پارک علم و فناوری یزد یکی از این شرکت‌های فعال را در زمینه تولید اقلام مرتبط با پیشگیری از شیوع کرونا اعلام کرد و افزود: این شرکت در زمینه تولید دستگاه ضدعفونی کننده صنعتی مدل RS12000 و RS22000 فعالیت دارد که قبل از شیوع کرونا به صورت سالانه 300 دستگاه تولید داشت که در حال حاضر به خاطر شرایط حساس، این میزان را به 500 دستگاه در سال رسانده است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از شرکت‌های فعال در پارک علم و فناوری یزد در زمینه تولید پارچه نانو فیلتر حاوی ذرات گوگرد فعالیت دارد اظهار داشت: با توجه به کیفیت مناسب این نوع پارچه، می توان از آن در تولید ماسک های تنفسی و فیلترهای کارخانجات استفاده کرد.

لطفی میزان تولید ماسک به صورت روزانه در این شرکت با پارچه نانو فیلتر حاوی ذرات گوگرد را 10 هزار ماسک عنوان کرد و گفت: از مزایای پارچه نانو فیلتر می توان به کیفیت مناسب‌تر، جذب آلودگی بیشتر، حفاظت بهتر از محیط زیست، خطر کمتر برای دستگاه تنفسی در مقایسه با کربن فعال نام برد.

رئیس پارک علم و فناوری یزد با اشاره به اینکه یکی دیگر از شرکت ها در زمینه تولید تب سنج لیزری (INFRARED) فعالیت داشت که قبل از شیوع کرونا تولیدات زیادی در این خصوص نداشت، اظهار داشت: پس از شیوع کرونا هزار دستگاه تب سنج در فاز اول و پنج کیوسک سلامت در فاز آزمایشی تولید و روانه بازار شد.

وی ثبت اطلاعات سلامت ارباب رجوع با قابلیت اندازه گیری دمای بدن و ذخیره عکس در بانک اطلاعاتی را از جمله مزایایی تب سنج لیزری (INFRARED) اشاره کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.