شناسه : 38114222
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد خبر داد

تولید 4 هزار کلیپ در ایام کرونا برای بهره‌مندی کودکان و نوجوانان


پیغمبری با اشاره به تولید 4 هزار کلیپ در ایام کرونا، گفت: سه میلیون نفر از کودکان و نوجوانان سطح کشور از این کلیپ‌ها استفاده کردند.

سید حسین پیغمبری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان به‌عنوان اولین نهاد فرهنگی پس از شیوع کرونا به فضای مجازی ورود کرد اظهار داشت: با توجه اینکه در شرایط کرونایی، رفت‌وآمدها متوقف و محدودیت‌هایی برای اوقاف فراغت تابستانه کودکان و نوجوانان به وجود آمد، بهترین راه را فعالیت در فضای مجازی دیدیم که آثار بسیار خوب و متعددی در طول ماه‌های گذشته تولید و در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گرفت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد به راه‌اندازی سامانه مرکز مجازی کانون در تاریخ 5 تیرماه اشاره کرد و گفت: این سامانه باهدف دسترسی آسان و ایمن خانواده‌های ایرانی و همه فارسی‌زبانان دنیا طراحی‌شده است که امیدواریم مورد استقبال کودکان و نوجوانان قرار گیرد.

وی بابیان اینکه از پنجم تیرماه الی پانزدهم تیر مهلت ثبت‌نام خانواده و استفاده از این سامانه مرکز مجازی کانون تعیین‌شده بود، افزود: ثبت‌نام‌ها به‌صورت غیرحضوری و حضوری و البته با رعایت نکات بهداشتی انجام می‌گرفت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد در خصوص افزایش مهلت ثبت‌نام سامانه مرکز مجازی کانون، گفت: اگر شرایط به شکلی پیش برود که متقاضیان علاقه‌مند به شرکت در این دوره‌ها درخواست برای افزایش مهلت ثبت‌نام داشته باشند، احتمال این کار وجود دارد.

پیغمبری برنامه‌های تابستانی این کانون را در بخش‌های ادبی، هنری، فرهنگی و مهارت‌های زندگی اعلام و خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به این رشته‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت kpf.ir برنامه‌های موردنیاز خود را دریافت و از آن استفاده کنند.

 

برگزاری کارگاه‌های حال خوش زندگی به‌صورت برخط

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد افزود: در همین حال برپایی کارگاه‌های حال خوش زندگی و مهارت‌های مثبت که از سال گذشته در سراسر کشور به‌صورت ملی برگزار شد به‌صورت برخط برگزار می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تولید ویدئوهای 90 ثانیه‌ای در دستور کارمان قرار گرفت عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم ویدئوهای تولیدی را در فضای مجازی با حجم کم بارگذاری کنیم نیاز به آثاری بود که بتوان در شبکه های اجتماعی منتشر و دیگران نیز از آن بهره مند شوند، به همین دلیل تصمیم بر تولید فیلم هایی با زمان و حجم کم گرفته شد.

پیغمبری تعداد ویدئوهای تولیدی و ارسالی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد را بیش از 4 هزار کلیپ عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به فضاهایی که تعریف کرده بودیم که بیش از نیمی از این فیلم ها منتشرشده و مابقی نیز به‌صورت روزانه در سایت بارگذاری می‌شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد با اشاره به اینکه تمامی نوجوانان سطح کشور می‌توانند از این فیلم‌ها استفاده کنند افزود: بیش از سه میلیون نفر در سطح کشور از ویدئوهای کوتاه و تولیدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.