شناسه : 36765132
جانشین دفتر نمایندگی دفتر آستان قدس رضوی یزد:

تکذیب توقف طرح خادم یاری رضوی/ خادمی امام هشتم متعلق به گرایش سیاسی خاصی نیست


جانشین دفتر نمایندگی دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد بارد شایعاتی مبنی بر متوقف شدن طرح خادم یاری رضوی با بسته شدن سایت آستان گفت: به‌هیچ‌عنوان چنین چیزی صحت ندارد و علت بسته شدن سایت آستان قدس، ساماندهی متقاضیانی است که از قبل ثبت‌نام کرده‌اند.

بمانعلی باقیان در مصاحبه با یزدرسا با اشاره به این مطلب که رویکرد دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌ها محرومیت‌زدایی و انجام فعالیت‌های فرهنگی است گفت: در بخش فرهنگی به دنبال تحقق سبک زندگی رضوی در جامعه و در بخش محرومیت‌زدایی نیز به دنبال توانمندسازی افراد هستیم.

جانشین دفتر نمایندگی دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد با اشاره به استقبال بی‌نظیر یزدی‌ها از طرح خادمیاری رضوی اظهار داشت: درحال حاضر 10 هزارنفر برای شرکت در این طرح در سایت آستان قدس رضوی ثبت‌نام کردندکه در حدود 6 هزار و پانصد نفر آنان با طی مراحل گزینش به‌افتخار خادمی امام رئوف نائل شده‌اند.

اجرای طرح خادم یاری رضوی متوقف نشده است

وی بارد شایعاتی مبنی بر متوقف شدن طرح خادم یاری رضوی با بسته شدن سایت آستان گفت: به‌هیچ‌عنوان چنین چیزی صحت ندارد و این حرکت بزرگ که در زمان حجت‌الاسلام رئیسی آغازشده مورد تأکید تولیت جدید بوده و علت بسته شدن سایت آستان قدس، ساماندهی متقاضیانی است که از قبل ثبت‌نام کرده‌اند.

باقیان بابیان اینکه در حدود 2 هزار نفراز خادمیاران یزدی دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا هستند اظهار داشت: تمامی کسانی که در ستاد مشغول فعالیت هستند یعنی از مسئول دفتر گرفته تا خادمیارانی که در ستاد و عرصه‌های خدمتی مختلف حضور دارند تماماً به عشق امام رضا (ع) و به‌صورت افتخاری خدمت می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: برخی فکر می‌کنند آستان قدس درزمینهٔ محرومیت‌زدایی با دستگاه‌های متولی نظیر بهزیستی و کمیته امداد موازی کاری دارد اما دقیقاً نکته همین‌جاست که ما در کنار این دستگاه‌ها هستیم و به محرومین با محوریت این دو نهاد خدمت‌رسانی می‌کنیم.

فعالیت های دفتر آستان قدس در یزد در زمینه اشتغالزایی

باقیان با اشاره به فعالیت‌های اشتغال‌زایی این دفتر در استان اظهار داشت: ایجاد دفاتر نمایندگی درانجام امور آستان در گستره استان یزد نقش مؤثری در رفع محرومیت‌های منطقه‌ای و مردمی،  امور نذر و وقف و همچنین ایجاد کانون‌های خادمیار تخصصی رضوی داشته به‌گونه‌ای که برای نمونه در دهستان ایثار از توابع شهرستان خاتم، طرح‌های خوبی درزمینهٔ اشتغال‌زائی متناسب با شرایط بومی منطقه اجرایی شده و این دهستان را به‌عنوان یک منطقه نمونه گردشگری معرفی کرده است.

جانشین دفتر نمایندگی دفتر آستان قدس رضوی در استان افزود: البته برنامه‌های دیگری نیز نظیر طرح‌های بهداشتی، درمانی و مشاوره  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و بسیج جامعه پزشکی، طرح‌های آبیاری، آبخیزداری و کشاورزی با همکاری جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی و پروژه‌های زیر بنائی نیز با همکاری و مدیریت امور روستایی استانداری و با مشارکت مالی منابع استانی و آستان قدس رضوی در این دهستان اجرایی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان اقدامات فرهنگی دفتر آستان قدس رضوی در یزد پرداخت و ابراز داشت: هدف از اجرای برنامه‌های فرهنگی تبیین سبک و شیوه زندگی رضوی در جامعه است و در این راستا اقدامات ارزشمند زیادی صورت گرفته است

باقیان تصریح کرد: یکی از این اقدامات برگزاری جشن بزرگ زیر سایه خورشید در یزد است که امسال در این جشن که بزرگ‌ترین اجتماع مردمی سال به‌حساب می‌آید بیش از 40 هزارنفر شرکت کردند.

خادمی امام هشتم متعلق به گرایش سیاسی خاصی نیست

جانشین دفتر نمایندگی دفتر آستان قدس رضوی در یزد اجرای طرح رواق خدمت رضوی را از دیگر برنامه‌های فرهنگی این دفتر برشمرد و اظهار داشت: برپایی ایستگاه‌های مشاوره تحصیلی، شغلی، خانواده و حقوقی، ایجاد غرفه کتاب و کتاب‌خوانی، برپایی غرفه‌های کبوترانه، غرفه کودک، ایستگاه تجسمی و آثار تجسمی و غرفه نذورات و سفارش وقفیات ازجمله برنامه‌هایی بود که در رواق رضوی امسال اجرایی شد.

وی در پایان با تأکید براین مطلب که خادمی امام هشتم متعلق به گرایش سیاسی خاصی نیست تأکید کرد: تمام دلدادگان امام مهربانی می‌توانند در این زمینه مفتخر به خادمی آستان قدس رضوی شوند.
آدرس کوتاه :