شناسه : 27187016
بازرس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه:

ثبت 350 بازرسی در کارنامه واحد بازرسی ابرکوه در سالجاری/ کارفرمایان قراردادهای کارگران را به اداره کار ارسال کنند


بازرس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: در راستای پیشگری از حوادث ناشی از کار، در سال جاری تعداد 350 بازرسی از کارگاه های ابرکوه، توسط واحد بازرسی شهرستان انجام شده است.

به گزارش یزدرسا؛ مهندس مجتبی محمودی بازرس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه در حاشیه بازدید از کارگاه های شهرستان، در گفتگو با سرو ابرکوه، اظهار کرد: سیر نزولی آمار حوادث ناشی از کار در دو سال اخیر، نشان می دهد که پیشگیری از این حوادث حتی در شرایط دشوار اقتصادی و اجرایی با سیاست گذاری و برنامه ریزی دست یافتنی و قابل تحقق است.

محمودی افزود: لذا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه بر حسب وظایف محوله از سوی وزارت متبوع و در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید در نظر دارد، اجرای بازرسی های هدفدار را هم زمان با سایر شهرستان ها در سطح استان به طور هفتگی، با همراهی دستگاه های اجرایی وظیفه مدار و با تجهیز امکانات و عوامل اجرایی و خبری به انجام رساند.

وی با اشاره به تعداد 350 بازرسی در سال جاری که واحد بازرسی کار شهرستان تا کنون انجام داده است، گفت: امروز نیز به منظور نظارت بر حسن اجرای قوانین کار و آئین نامه های ایمنی شورای عالی حفاظت فنی، بازرسی هدفدار از چند کارگاه آموزشی و ساختمانی انجام شد.

وی عنوان کرد: در این کارگاه ها که رعایت نکات ایمنی بخصوص ایمنی برق و حریق اهمیت زیادی دارد، نکات لازم از جمله نحوه نصب صحیح کپسول های مبارزه با اطفاء حریق، نصب و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و سایر موارد بوسیله نمایندگان دستگاه های وظیفه مدار یادآوری شد.

محمودی گفت: همچنین جهت نصب حفاظ مناسب برای جلوگیری از پرت شدن اتفاقی به داخل پرتگاه و لزوم استفاده از وسایل حفاظت فردی بوسیله کارگران ساختمانی و... مطابق با آئین نامه کارگاه های ساختمانی تاکید شد.

وی در پایان از کارفرمایان کارگاه¬های بازدید شده خواست؛ علاوه بر رعایت کامل نکات ایمنی، قراردادهای کار کارگران خود را جهت رعایت تبصره 1 ماده 10 قانون کار به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه ارسال کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.