شناسه : 36020125
فرماندار شهرستان بافق:


فرماندار شهرستان بافق اعلام کرد: ۷۱ پروژه با اعتبار حدود ۱۴۳ میلیارد تومان در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرستان بافق به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش یزد رسا،  محمد زاده‌رحمانی صبح امروز در نشست اعلام برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و  ارائه گزارش توانمندی‌های شهرستان بافق گفت: شهرستان بافق به‌عنوان قدیمی‌ترین شهرستان استان یزد در جنوب شرقی این استان واقع‌شده و دارای جمعیت یکپارچه ، همگن و ثابت است و بالاترین نسبت جمعیت شهری به روستایی را در بین سایر شهرستان‌های استان یزد به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف شهرستان بافق گفت: بافق به شهر آفتاب و نخل معروف است و تنها شهرستان استان یزد است که خرماخیز بوده به‌طوری‌که 2 هزار و 300 هکتار نخلستان دارد و با توجه به منابع آبی خوبی که دارد در کشت زعفران و پسته نیز حرف برای گفتن دارد.

زاده رحمانی اظهار داشت: بافق به دومین محور گردشگری استان یزد تبدیل‌شده و در سطح کشور نیز به‌عنوان پایلوت کویر نوردی معرفی‌شده است. علاوه بر این بافق با داشتن بومگردی های فعال، هتل‌های چهار و سه ستاره، روستاهای هدف گردشگری دارای جاذبه‌های اکو توریستی فراوانی است.

وی بابیان این‌که بافق شاهراه ریلی کشور است ادامه داد: پنج راه ریلی کشور از بافق عبور می‌کند همچنین 32 درصد از قطارهای باری کشور نیز از این شهرستان عبور می‌کند.

زاده رحمانی در خصوص پروژه پرحاشیه بزرگراه بافق یزد گفت: پروژه بزرگراه یزد بافق با آسفالت مسافت باقی‌مانده در دهه فجر به اتمام رسیده و به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین 53 کیلومتر از جاده بافق خرانق نیز با نصب علائم زیر عبور و مرور قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به فعالیت معادن مختلف در شهرستان بافق گفت: در این شهرستان 192 کارگاه فعال هستند که ازا ین تعداد 100 کارگاه مربوط به سنگ‌آهن مرکزی و شهرداری هست و 92 کارگاه نیز در حوزه‌های دیگر فعال هستند که نشان می‌دهد شهرستان بافق از حالت تک‌قطبی خارج‌شده است.

زاده رحمانی در مورد اشتغال ایجادشده در بافق اعلام کرد: حدود 14 هزار 250 نفر در کارگاه‌های شهرستان بافق مشغول هستند که عمدتاً مربوط به معادن و کارخانه‌ها معدنی هست.

وی اعلام کرد: سال گذشته  در شهرستان بافق 35 نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کردند که این آمار اکنون به 90 نفر رسیده است اما با قراردادی که بخش خصوصی قرار است با یکی از واحدهای شهرستان منعقد کند این آمار به 30 نفر تقلیل خواهد یافت.

فرماندار بافق با تأکید بر این‌که موضوع  اشتغال در بافق کاملاً رصد می‌شود تا فردی کار خود را از دست ندهد. اذعان داشت: نرخ بیکاری شهرستان بافق 9.6 درصد است و با این آمار بافق دومین شهرستان با پایین‌ترین نرخ بیکاری در استان محسوب می‌شود.

زاده رحمانی اظهار داشت: با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته گندله‌سازی 5 میلیون تنی سه چاهون، ایجاد صنایع جوار معدنی در جوار معادن آنومالی شمالی و توسعه صنایع جوار معدنی که از قبل فعال بوده‌اند در سال آینده برای هزار نفر در شهرستان بافق شغل ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :