شناسه : 35932850
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد:


معاون عمرانی استانداری یزد گفت: یکی از پروژه‌های مهم پروژه یزد-بافق است که تلاش همه دوستان راه و شهرسازی این است که این پروژه ان‌شاالله تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

به گزارش یزدرسا، محسن صادقیان گفت: خوشبختانه در سال 98 شرایط ما در بودجه در حوزه راه و اعتبارات ملی نسبت به سال 97 بهتر و مناسبت‌تر خواهد بود. آزادراه هم ردیف اعتباری‌اش در بودجه 98 درج بشود ما در حوزه راه وضعیت بسیاری خوبی داریم.

وی افزود: در حوزه راه ‌آهن هم با پیگیری‌هایی که انجام بشود هم راه ‌آهن بافق-زرین‌شهر و هم راه‌ آهن یزد-شیراز با تأمین اعتبار می‌تواند در حوزه استان یزد پیشرفت خوبی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد عنوان کرد: پروژه‌های راه و حمل و نقل دو تا مشکل دارد، هم زمان‌بر هستند و همچنین پروژه‌هایی هزینه‌بر هستند.

صادقیان تأکید کرد: ما انتظار نداریم یک پروژه چند کیلومتری به سادگی طی چند ماه به بهره‌برداری برسد. ذات این پروژه‌ها زمان‌بر بودن و هزینه‌بر بودن است.

وی با بیان اینکه سرجمع 4688 کیلومتر راه آسفالته در استان داریم، اظهار داشت: در حوزه راه ما 6 پروژه راه روستایی بالغ بر 17 کیلومتر راه ان‌شاالله دهه فجر آماده خواهیم داشت.

معاون عمرانی استانداری یزد یادآور شد: یکی از پروژه‌های مهم پروژه یزد-بافق است که تلاش همه دوستان راه و شهرسازی این است که این پروژه ان‌شاالله تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

صادقیان خاطرنشان کرد: پروژه دیگر پروژه زارچ است که پیگیر هستیم که این هم در همین بازه زمانی به بهره‌برداری برسد.

وی بیان کرد: در حوزه راهداری 12 پروژه با 61 کیلومتر و 11 میلیارد تومان ان‌شاالله تا دهه فجر آماده بهره‌برداری خواهد بود.

معاون عمرانی استانداری یزد تصریح کرد: راه آهن بافق-زرین شهر یکی از بزرگترین پروژه‌های ماست که 60 کیلومتر آن تا محدوده دهه فجر می‌تواند قابلیت بهره‌برداری داشته باشد. پروژه دیگری که در همین محدوده شروع خواهیم کرد پروژه بهسازی ایستگاه راه آهن یزد است.

صادقیان اظهار داشت: در حوزه راه آهن 9 تا پروژه دیگر است که با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد می تواند تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

وی اضافه کرد: در حوزه فرودگاه نیز تلاش می‌کنیم ترمینال خارجی فرودگاه یزد در بازه زمانی دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

معاون عمرانی استانداری یزد افزود: در حورزه شرکت ساخت هم ما 260 کیلومتر پروژه راه در دست اقدام داریم، 484 کیلومتر آزادراه در دست پیگیری است و 274 کیلومتر راه آهن نیز در دست پیگیری است که از این مقدار 38 کیلومتر از راه‌های اردکان، تفت و هرات می‌تواند تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد و راه آهن یزد-اقلید هم 30 کیلومتر آن ریل‌گذاری خواهد شد که می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

صادقیان گفت: یکی از دستاوردهای ما در 9 ماه ابتدای سال 97، کاهش تلفات جاده‌ای هم درون‌شهری و برون‌شهریبوده است، که توانستیم رتبه خوبی در کاهش تلفات جاده‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :