شناسه : 38982755
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اعلام کرد

جایزه ویژه استان یزد در نوزدهمین آزمون سراسری «قرآن و عترت»


دشتی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به برگزاری نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در این استان، از اختصاص جایزه ویژه استانی در رشته صحیفه سجادیه خبر داد.

به گزارش یزدرسا، حسین دشتی با اشاره به برگزاری آزمون قرآن و عترت به صورت مجازی گفت: این آزمون بدون محدودیت سنی و قابل ثبت نام برای هر فرد در تمام رشته‌ها برگزار و به برترین‌ها گواهینامه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می‌شود.

وی افزود: «حفظ و مفاهیم سوره بقره»، «حفظ و مفاهیم جزء ۳۰»، «حفظ و مفاهیم جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۱۰ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۱۵ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۲۰ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم»، «ترجمه و تفسیر سوره بقره»، «حفظ و مفاهیم نامه ۳۱ نهج‌البلاغه»، «صحیفه سجادیه (دعای مکارم الاخلاق)» و آشنایی با سبک زندگی معصومان (ع) از رشته‌های این آزمون است.

رئیس اداره قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مهلت ثبت نام در این آزمون را تا پایان دی‌ماه جاری اعلام کرد و اظهار داشت: نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، هفته اول اسفندماه سال جاری به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

دشتی با اشاره به جوایز آزمون تصریح کرد: مبلغ ۱۰ میلیون ریال بدون قرعه کشی به حافظان کل قرآن با نمره شفاهی ۱۰۰ و سه میلیون ریال به حافظان کل قرآن با نمره شفاهی ۹۰ اهدا می‌شود. همچنین در سایر رشته‌ها زیر ۱۰ سال مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و رشته‌های بالای ۱۰ سال مبلغ یک میلیون ریال به قید قرعه پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اختصاص جایزه ویژه استانی در رشته صحیفه سجادیه گفت: با توجه به اینکه امسال استان یزد نامزد پایتخت صحیفه سجادیه است، ۱۰۰ جایزه ویژه رشته صحیفه سجادیه در بخش‌های حفظ و ترجمه دعای مکارم‌الاخلاق و به قید قرعه به برترین‌ها اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.