شناسه : 38479932
عضو شورای شهر یزد:

جایی بهتر از میدان فعلی برای نامگذاری به نام سردار سلیمانی وجود نداشت


عضو شورای شهر یزد گفت: اگر جای شاخص‌تر و مناسب‌تری بود حتما اعضای شورای شهر همانجا را به نام سردار سلیمانی نامگذاری می‌کردند.

به گزارش یزدرسا، بعد از شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی، مسئولین شهرهای مختلف کشور تلاش کردند افتخار نامگذاری میدان یا معبری را به نام این شهید کم‌نظیر نصیب شهر خود کنند. در این بین شورای شهر یزد نیز میدان تازه تأسیس در ابتدای وردی شهر را به نام سردار سلیمانی نامگذاری کردند.

این نامگذاری اما با انتقاد برخی از شهروندان همراه شد به‌طوری‌که آن‌ها می‌گویند مسئولین شهری مکانی شاخص‌تر از این را می‌توانستند به نام سردار سلیمانی نامگذاری کنند.

در همین ارتباط محسن ابوترابی عضو شورای شهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: در همان اوایلی که سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی به فیض شهادت نائل شدند پیشنهاد شد که معبر یا میدان مناسبی به نام ایشان نامگذاری شود.

وی افزود: میدانی که در حال حاضر مزین به نام این شهید پرافتخار است، در ورودی شهر یزد از سمت کرمان قرار دارد و همان ابتدا و در رأی‌گیری که در شورای شهر صورت گرفت اعضای شورا مصوب کردند تا این میدان به نام سردار سلیمانی نامگذاری شود.

عضو شورای شهر یزد در پاسخ اینکه آیا جایی شاخص‌تر برای نامگذاری سردار سلیمانی نبود، اظهار داشت: اگر جای شاخص‌تر و مناسب‌تری بود حتما اعضای شورای شهر همانجا را به نام سردار رشید اسلام نامگذاری می‌کردند.

وی تأکید کرد: بدیهی است که نمی‌توان معابر و میدان‌هایی که از قبل نامگذاری شده و به ویژه اسامی ائمه علیهم‌السلام و یا شهدا بر روی آن‌ها گذاشته شده بود را تغییر داد؛ لذا نامگذاری میدان فعلی به نام سردار سلیمانی نظر اعضای شورای شهر بود و آن‌ها معتقد بودند بهترین جایی که می‌توان به نام ایشان نامگذاری کرد همین میدان است.

ابوترابی خاطرنشان کرد: البته اگر در حال حاضر نیز خیابان و یا معبری در داخل شهر وجود داشته باشد که تا کنون نامگذاری نشده باشد و جایی مناسب باشد و به شورای شهر پیشنهاد داده شود علاوه بر میدان کنونی، آنجا را نیز به نام سردار سلیمانی نامگذاری خواهیم کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :