شناسه : 28203442


فیلم سینمایی «ماجرای نمیروز» ساخته محمود رضوی در حالی نزدیک به یک ماه از اکران خود را می گذراند که با توجه به استقبال خوب مردم از این فیلم، هنوز خبری از اکران های شهرستانی آن در استان یزد نیست.

به گزارش یزدرسا به نقل از نسیم صادق، فیلم سینمایی «ماجرای نمیروز» ساخته محمود رضوی در حالی نزدیک به یک ماه از اکران خود را می گذراند که با توجه به استقبال خوب مردم  از این فیلم، هنوز خبری از اکران های شهرستانی آن در استان یزد نیست.

اشکذر شهرستانی فاقد سینما است اما با توجه به دارا بودن سالن اجتماعات 200 نفری این شهرستان در بازه هایی از سال شاهد اکران فیلم های سینمایی در این سالن بوده ایم که اتفاقا با استقبال قابل قبول مردمی مواجه شده است.

«عباس دهقان» از شهروندان اشکذر در گفت وگو با خبرنگار نسین صادق، با اشاره به نیاز شهرستان اشکذر به داشتن یک سالن سینمایی مجهز گفت: در سینمای ما فیلم های خوب کم دیده می شود، اما حیف است که همین فیلم های خوب را مردم اشکذر نبینند.

وی با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از پارک بزرگ شهر گفت: راه اندازی این پارک و استقبال مردم از آن نشان دهنده یک نیاز مبرم در بین مردم اشکذر است که همان نیاز به تفریح و گراندن اوقات فراغت می باشد.

وی افزود: ماجرای نیم روز جزو با ارزش ترین فیلم های سینمای دفاع مقدس به شمار می رود که باید مسئولین نسبت به اکران آن در شهرستان اقدامات لازم را انجام دهند.

سینما، با کارکردهای مختلف خود امروزه به خوبی توانسته است ارزش ها، فرهنگ ها و باورهای ملل و ادیان مختلف جهان را در قالبی کوتاه و بسته بندی شده به مخاطبان خود عرضه کند و آن ها را در معرض پیام های خود قرار دهد.

از طرفی سینما به عنوان یک رسانه پرمخاطب و عام پسند سهم به سزایی در پرکردن اوقات خانواده ها و به خصوص جوانان ایفا می کند که نمیتوان به سادگی از اهمیت وجودی آن گذشت.

سینما یک هنر فرهنگ ساز است و امروزه شاهد آن هستیم که جوامع مختلف از این هنر برای رسیدن به مقاصد خاص فرهنگی خود به خوبی استفاده می کنند. جا دارد تا در اشکذر که مهد پرورش هنرمندان بسیاری در حوزه سینما و تئاتر است، نگاه ویژه تری به سینما ایجاد شود که می توان اکران های موردی را یکی از راه کارهای ایجاد این نگاه دانست.

 
آدرس کوتاه :