شناسه : 37112273
کارشناس برجسته مسائل غرب آسیا:


کارشناس مسائل غرب آسیا اظهار داشت: عزاداری‌های ماه محرم و راهپیمایی اربعین در به شکست کشاندن طرح‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان در روابط دو ملت ایران و عراق تاثیرگذار بوده است.

سیدرضا صدرالحسینی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: آمریکایی‌ها بر روی تفرقه، جداسازی و اختلاف بین دو دولت و ملت عراق و ایران سرمایه‌گذاری‌های سنگینی کرده‌اند.

وی افزود: آنان تلاش دارند این‌چنین قلمداد کنند که تلاش ایران برای اتحاد دو کشور، توسعه متوازن و در نهایت مقابله دو کشور با جریان آمریکایی در منطقه شکست خورده و بی‌ثمر بوده است و تصور دارند می‌توانند بر روی عزم و اراده ملت و دولت ایران و عراق تأثیر بگذارند و تداوم جریان وحدت‌گرای منطقه را به بن‌بست برسانند.

کارشناس مسائل غرب آسیا تأکید کرد: اتاق فرماندهی و کنترل آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان به این نتیجه رسیده‌اند که باید بین دو ملت ایران و عراق اختلاف‌افکنی کرده و آنها را نسبت به یکدیگر تحریک نمایند.

صدرالحسینی به نقش ایجابی و مؤثر عزاداری‌های ماه محرم و راهپیمایی اربعین در به شکست کشاندن طرح‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان در روابط دو ملت ایران و عراق اشاره و عنوان کرد: جایگاه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان و بالاخص مراسم بزرگ و شکوهمند اربعین، که خود یک رسانه جهانی است، می‌تواند خط بطلانی بر روی ترفندهای متعددی که در راستای اختلاف‌افکنی دو ملت تعبیه و ترسیم شده، بکشد.

وی تصریح کرد: پذیرایی و میزبانی عاشقانه مردم عراق و حضور عاشقانه عزاداران ایرانی در ایام عزیز محرم و صفر و «نبأ العظیم» اربعین می‌تواند به مثابه یک اقدام آفندی مؤثر در مقابل جنگ روانی و حملات رسانه‌ای دشمن عمل کند.

کارشناس مسائل غرب آسیا اضافه کرد: باید مسئولان دستگاه‌های مرتبط بتواند از این اقدامات کاملا مردمی و مذهبی به نفع تحکیم روابط دولت و پس زدن اقدامات عملیات روانی دشمنان مشترک دو کشور بهره ببرند.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :