شناسه : 38697584
کرونا و بسیجیانی که همیشه کنار مردم هستند

جوانان مؤمن انقلابی یزدی؛ آتش به اختیار در میدان مقابله با کرونا


حضور داوطلبانه و آتش به اختیار جوانان مؤمن و انقلابی در صحنه و کمک به مردم، واقعیت شیرینی است که درد و رنج جامعه را کم می‌کند.

به گزارش یزدرسا، ویژگی اصلی بسیج این است که با مردم و در کنار مردم است و زمانی که جامعه به او نیاز دارد در میان میدان است. در طول چهار دهه گذشته بسیجیان بارها با حضور به موقع خود در میادین مختلف، گره‌های زیادی از جامعه گشوده‌اند.

امروز نیز ایران عزیز در شرایط خاصی قرار گرفته است؛ از یک طرف ناکارآمدی‌های دولت مشکلات عدیده‌ای را برای مردم رقم زده و از سوی دیگر شیوع ویروس کرونا این مشکلات را دوچندان کرده است.

در چنین شرایطی اما حضور داوطلبانه و آتش به اختیار جوانان مؤمن و انقلابی در صحنه و کمک به مردم، واقعیت شیرینی است که درد و رنج جامعه را کم می‌کند. در همین ارتباط گفتگو کرده‌ایم با یکی از جوانان بسیجی یزدی که به همراه دوستانش در این روزهای کرونایی در کنار مردم هستند.

عباس جعفری فعال بسیجی و دبیر ستاد مقابله با کرونا در محله نجف‌آباد یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: با شیوع ویروس کرونا و ورود آن به استان یزد ما فعالیت‌هایی را جهت مقابله با این ویروس داشتیم و در راستای کمک‌های مؤمنانه بسته‌های معیشتی را بین خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع می‌کردیم.

لبیک به فراخوان رهبر معظم انقلاب

وی با بیان اینکه در ابتدا فعالیت‌های ما پراکنده بود، اظهار داشت: زمانی که رهبر معظم انقلاب در جلسه ستاد ملی به جوانان فراخوان دادند و از آن‌ها خواستند که جهت کمک حضور پیدا کنند، با حضور امام جماعت مسجد و فرمانده پایگاه بسیج و مسئول هیئت محله ستادی با عنوان ستاد مردمی مقابله با کرونا محله تشکیل دادیم.

این فعال بسیجی افزود: با تشکیل ستاد مردمی مقابله با کرونا در محله، نیروهای فعال محله را جمع کردیم و وظایفی را تعریف کردیم؛ یکی از اقدامات و کارهای تعریف شده شناسایی نیازمندان و خانواده‌های آسیب دیده از کرونا و توزیع بسته‌های معیشتی در راستای کمک‌های مؤمنانه بین آن‌ها بود.

توزیع بیش از 600 بسته معیشتی در محله

جعفری اضافه کرد: آخرین بار سه روز قبل بود که حدود 60 میلیون تومان بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد؛ البته قبل از آن نیز، بین حدود 120 خانواده چندین مرتبه، بسته‌های معیشتی بین نیازمندان توزیع شد به‌طوری که تا کنون بیش از 600 بسته معیشتی در محله توزیع شده است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر کسانی که به بیماری مبتلا شده بودند و طبعتا انجام برخی از کارها برای‌شان سخت بود و نیاز به کمک داشتند را جهت تهیه نیازمندی‌ها و بسته‌های بهداشتی یاری می‌کردیم.

دبیر ستاد مردمی مقابله با کرونا در محله نجف‌آباد یزد عنوان کرد: یکی از اقدامات دیگری که انجام می‌شود عیادت و احوال‌پرسی تلفنی بیماران و مبتلایان است؛ به هر حال واضح است که کسانی که درگیر بیماری می‌شوند علاوه بر اینکه از نظر جسمی دچار مشکل می‌شوند ممکن است از نظر روحی و روانی نیز با چالش‌هایی مواجه شوند که احوال‌پرسی و عیادت از آن‌ها حتی به صورت تلفنی می‌تواند در روحیه آن‌ها تأثیرگذرا باشد.

جعفری بیان کرد: از دیگر از اقداماتی که انجام می‌شود تهیه و ارسال حریره بادام و کمپوت سیب به بیمارستان شهید صدوقی است که ما این موارد را به تیم جهادی طلاب که در بیمارستان مستقر هستند می‌رسانیم و آن‌ها بین بیماران توزیع می‌شود که روزانه (یک روز حریره بادام و یک روز کمپوت) 500 عدد از این موارد به بیمارستان ارسال می‌شود.

وی یادآور شد: اقدام دیگری که انجام می‌شود این است که هرشب داروهای گیاهی، ماسک و مواد بهداشتی به صورت رایگان و یا با تخفیف در بین مردم توزیع می‌شود.

فعال بسیجی تأکید کرد: افرون بر این از آنجایی که آموزش و ارائه اطلاعات پیرامون کرونا و نحوه مقابله با این ویروس یکی از نیازهای این روزهای کشور است، بروشورهایی پیرامون کرونا و نحوه برخورد با آن، تهیه و بین مردم توزیع شده است.

استقبال مردم از فعالیت‌های ضدکرونایی در محله

جعفری خاطرنشان کرد: اقدام دیگری که انجام می‌شود، برگزاری مراسم ترحیم برای درگذشتگان کرونایی است. طبیعی است که مردم وقتی بخواهند در چنین شرایطی عزیزان‌شان را  خاکسپاری کنند و مراسمی هم برگزار نشود برای‌شان خیلی سخت است، لذا برای تسکین خانواده‌های داغدار مراسم ختم مجازی برای درگذشتگان کرونایی گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از فعالیت‌هایی که از همان موج اول هم انجام می‌گرفت مراجعه به مغازه‌ها و تذکر و راهنمایی اصناف جهت رعایت دستورالعمل‌های کرونایی و تلاش برای حل و فصل مشکلات احتماعی آن‌ها بود.

جعفری با اشاره به بازخورد مثبت این اقدامات در بین مردم و اسقبال آن‌ها از کمک‌های مؤمنانه و فعالیت‌های مقابله با کرونا گفت: خدا را شکر مردم محله سنگ تمام گذاشته‌اند و از این فعالیت‌ها و اقدامات ما استقبال خوبی کرده‌اند و کمک‌های خوبی می‌کنند و کسانی هم که به آن ها کمک می‌شود ابراز خوشحالی می‌کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.