شناسه : 28105245
دبير هيأت عالي نظارت بر انتخابات شوراهاي يزد:


دبير هيأت عالي نظارت بر انتخابات شوراهاي يزد گفت: جوان‌ترین عضو هیأت نظارت در شهرستان‌های استان یزد نیز 37 سال سن دارد و متعلق به شهرستان ابرکوه و مسن‌ترین فرد نیز با 72 سال سن متعلق به شهرستان اردکان است.

به گزارش یزد رسا  علی افخمی دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یزد، اظهار کرد: برای نخستین بار در استان یزد و کشور بیش از 30 درصد اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان یزد را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: در سال‌های گذشته در یزد حتی یک نفر نیز از بانوان در هیأت نظارت حضور نداشتند در حالی که در سال جاری پس از اینکه در چینش هیأت نظارت شهرستان‌های استان یزد متوجه این مسئله شدیم، در انتخاب اعضای هیأت نظارت بخش‌ها از بانوان نیز برای عضویت در هیأت نظارت انتخاب شدند.

افخمی ادامه داد: با توجه به اینکه حدود نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند باید این نسبت همواره رعایت می‌شد که متأسفانه در استان یزد و حتی در کشور هرگز این اتفاق نیفتاده و افتخار داریم که در این مرحله و برای نخستین بار بیش از 30 درصد اعضای هیأت نظارت را بانوان تشکیل می‌دهند.

دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یزد یادآور شد: در هیأت نظارت بخش‌های استان یزد 62 نفر عضو هیأت نظارت هستند که از این تعداد 26 نفر کارمند، 12 نفر بازنشسته آموزش و پرورش، چهار نفر کارمند جهاد کشاورزی، دو نفر بازنشسته جهاد کشاورزی و 18 نفر از سایر دستگاه‌ها هستند.

وی افزود: میزان تحصیلات این افراد نیز سه نفر دیپلم، شش نفر فوق دیپلم، 37 نفر  لیسانس، پنج نفر فوق لیسانس و دو نفر دکترا هستند.

افخمی خاطرنشان کرد: سابقه حضور اعضای هیأت نظارت بخش‌های استان یزد بیش از 88 درصد است که سابقه حضور در هیأت اجرایی و هیأت نظارت انتخابات‌های گذشته را دارند و از این تعداد 42 نفر مرد و 20 نفر زن هستند.

وی ادامه داد: از نظر سنی نیز جوان‌ترین فرد متولد سال 1363 و مسن‌ترین فرد نیز متولد سال 1322 است و بیشترین فراوانی سنی مربوط به 51 سالگی است.

به گزارش فارس، دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یزد خاطرنشان کرد: جوان‌ترین اعضا مربوط به شهرستان‌ خاتم و بخش خضرآباد و مسن‌ترین فرد نیز مربوط به عقدا با 73 سال سن است.

افخمی اظهار داشت: در مورد اعضای هیأت نظارت شوراهای شهرستان‌های استان یزد نیز 25 نفر از کارکنان آموزش و پرورش، یک نفر آزاد، دو نفر روحانی و 22 نفر از سایر دستگاه‌ها هستند که در مجموع تعداد آنها به 50 نفر می‌‌رسد و از این تعداد دو نفر دیپلم، چهار نفر فوق دیپلم، 21 نفر لیسانس، 19 نفر فوق لیسانس، دو نفر دکترا و دو نفر حوزوی هستند و سابقه حضور این افراد به عنوان عوامل اجرایی نیز به 77 درصد می‌رسد.

وی افزود: جوان‌ترین عضو هیأت نظارت در شهرستان‌های استان یزد نیز 37 سال سن دارد و مربوط به شهرستان ابرکوه و مسن‌ترین فرد نیز با 72 سال سن مربوط به شهرستان اردکان است.

افخمی با اشاره به اینکه میانگین سنی افراد نیز 52 سال است و بیشترین فراوانی سنی 45 سالگی است، یادآور شد: همچنین از 50 نفر، دو نفر زن هستند.

انتهای پیام / ک
آدرس کوتاه :