شناسه : 38335208

حریق جنگل‌های خاتم مهار شد


مدیر کل حفاظت محیط زیست یزد از اطفای حریق جنگل‌های باغ معدن شهرستان خاتم خبر داد و گفت: بررسی‌های تکمیلی برای تدقیق عرصه‌ای که طعمه حریق شده، در حال اقدام است.

به گزارش یزدرسا؛ «نیره پورملایی» از آتش‌سوزی بخشی از جنگل‌های باغ معدن واقع در شهرستان خاتم خبر داد و اظهار کرد: حریق در ساعت ۱۳ روز گذشته دوم شهریور در مرز استان فارس و یزد آغاز و بر اساس شواهد موجود، گرمای بیش از حد هوا و خشکی مراتع موجب توسعه آتش‌سوزی شد.

وی سطح دچار حریق براساس بررسی‌های اولیه را ۳۵۰ هکتار برآورد کرد و گفت: بررسی‌های تکمیلی برای تدقیق عرصه‌ای که طعمه حریق شده، در حال انجام است.

پورملایی ضمن قدردانی از همه نیروهای مردمی همراه با نیروهای اجرایی دولتی در جریان مهار این حریق، تصریح کرد: این افراد نقش موثری برای اطفای حریق ایفا کردند و همانطور که انتظار می‌رفت نقش و مشارکت جوامع محلی در حفاظت و حراست از عرصه‌های طبیعی امری بسیار ضروری است.

پورملایی از مدیریت حریق و جلوگیری از گسترش بیشتر آن در منطقه خبر داد و گفت: با همکاری مردم محلی، ماموران یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی، مدیریت بحران و مسئولان و ماموران دیگر دستگاه‌های مرتبط در بامداد امروز، آتش مهار شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست یزد اضافه کرد: به منظور اطمینان از مهار کامل و جلوگیری از حریق مجدد، مردم و ماموران اجرایی محیط‌زیست در مناطق مختلف جنگل همچنان مستقر هستند.

ایسنا

 




آدرس کوتاه :