شناسه : 35833579
یزدرسا پای صحبت چهره سال فضای مجازی ایران؛


رئیس سابق سازمان صدا و سیما گفت: امروزه به‌واسطه وجود شبکه‌های مجازی این فرصت مهیا شده و بنده نیز معتقدم از این فضا باید استفاده بهینه کرد.

به گزارش یزدرسا،  سید عزت‌الله ضرغامی رییس سابق صدا و سیما و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی چندی پیش به عنوان  چهره سال فضای مجازی ایران در اولین گردهمایی فعالان فضای مجازی کشور معرفی شد.

ضرغامی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا؛ در تشریح علت دیدارش با برخی شخصیت‌ها،چهره‌ها و هنرمندان مختلف گفت: برخی آقایان برای یک صحبت چندساعته  ناهار و شام می‌دهند که هم هزینه‌های زیادی دارد و هم نتیجه مطلوبی ندارد اما بنده برای صحبت‌های چندساعته با برخی دوستان صبحانه را به دلیل ارزان بودن انتخاب کردم ضمن این‌که صبحانه خوردن باعث می‌شود برخی افراد ازجمله هنرمندانی که تا لنگ ظهر می‌خوابند صبح زود از خواب بیدار شوند(با خنده) اما اینکه برخی این نشست‌ها را به معنای زمینه‌سازی حضور در انتخابات ریاست جمهوری تفسیر می‌کنند یا ریاست جمهوری را دست‌کم گرفته‌اند و یا از مرحله پرت هستند.

وی تصریح کرد: این جلسات از گذشته وجود داشته و در زمان مسئولیت ام در صداوسیما نیز با افراد و جناح‌های سیاسی فراوانی چنین جلساتی برگزار می‌کردم و برنامه‌ای نیز برای پوشش آن‌ها نداشتم چراکه بنده حق  نداشتم از تلویزیون که یک رسانه عمومی بوده و با پول بیت‌المال هزینه می‌شود در مسیر یک اقدام شخصی استفاده کنم البته ویدئو آن جلسات موجود است و چند روز قبل هم یکی از این ویدئوها را در فضای مجازی منتشر کردم.

۱۴۲ هزار دنبال کننده در اینستا گرام دارم

رئیس اسبق صداوسیما با اشاره به این موضوع که  فضای مجازی یک امکان شخصی و فضایی مجانی، صمیمی، سریع و دل بخواه  است اظهار داشت: در زمان ریاستم در سازمان فضای مجازی وجود نداشت اما امروزه به‌واسطه وجود شبکه‌های مجازی این فرصت مهیا شده و بنده نیز معتقدم از این فضا باید استفاده بهینه کرد بنابراین برگزاری و انتشار  این جلسات هیچ ارتباطی به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ندارد.

وی یادآور شد: درحال حاضر در اینستا گرام ۱۴۲ هزار دنبال کننده دارم که  تمامی این افراد حقیقی هستند و در طول سال‌ها فعالیتم در این فضا صفحه شخصی بنده را دنبال می‌کنند.

عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی در ادامه به تشریح آسیب‌های انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: یکی از حوزه‌هایی که  در آن دچار عقب‌ماندگی،مشکلات و آسیب‌های زیادی هستیم حوزه عدالت اجتماعی است و یکی از دلایل این عقب‌ماندگی راهبرد غلط دل‌بستگی به غرب است که طی 5 سال گذشته از سوی دولت اتخاذشده است.

نگاه به غرب؛علت عقب‌ماندگی زندگی مردم

ضرغامی بابیان این مطلب که رئیس‌جمهور محترم پس از 5 سال، مردم را به مقاومت دعوت می‌کند اظهار داشت: اگر راهبرد مقاومت از ابتدای کار دولت دردستور کار قرارگرفته بود نباید شاهد این عقب‌ماندگی بودیم، متأسفانه امروز انرژی هسته‌ای به‌عنوان حق مسلم مردم از بین رفته و چرخ زندگی مردم نیز نچرخیده است.

وی تصریح کرد: اگر امروز قیمت دلار افزایش نامتعارف داشته و وضعیت اشتغال و معیشت مردم تحت تأثیر قرارگرفته و حتی  در مناطق آزاد ما نیز کارها متوقف‌شده است تنها به دلیل دل بستن به غرب و آمریکا بود و اینکه زندگی مردم را شرطی کردیم وزندگی آنان را به تصمیمات آقای اوباما،جان کری و دیگر مقامات آمریکائی و غربی گره زدیم و زمانی که نگاه‌ها به سمت اقدامات مقامات آمریکائی و غربی رفت زندگی مردم دچار عقب‌ماندگی شد .

رئیس اسبق سازمان صداوسیما تأکید کرد: امروز مسئولان و دولتمردان ما باید به دنبال جبران این عقب‌ماندگی باشند،مردم ما خواهان زندگی خوب و عدالت هستند و بنا به فرموده امام موسی صدر اگر نتوانیم دنیای مردم را آباد کنیم نخواهیم توانست آخرت آنان را نیز آباد کنیم بنابراین باید امروز به زندگی مردم و معیشت آن‌ها توجه ویژه داشته باشیم ویقینا می‌توان این عقب‌ماندگی را جبران کرد.

در تمام صحنه‌های رویارویی با آمریکائی‌ها پیروز بلامنازع میدان بودیم

ضرغامی در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این 4 دهه اذعان داشت: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای ما در این 40سال این بوده که هرکجا در میدان نبرد،مبارزه و استکبارستیزی با آمریکائی‌ها واردشده‌ایم برنده بلامنازع این نبرد ما بوده‌ایم برای نمونه امروز جمهوری اسلامی  در منطقه‌ای که  حساس‌ترین منطقه جهان است در تمامی معادلات بدون شک برنده میدان بوده و آمریکائی‌ها را باشکست مواجه کرده است.

رسانه‌های برون‌مرزی؛ امپراطوری بنگاه‌های خبری استکبار را برهم زد

وی با اشاره به موفقیت‌های جمهوری اسلامی در عراق،سوریه، فلسطین، یمن، بحرین و.... تأکید کرد: شک نداشته باشید علی‌رغم حضور قدرتمند آمریکائی‌ها و بهره‌مندی از سرمایه عربستان در منطقه پیروز رویارویی‌ها ما بودیم اگرچه روزگاری دو کشور شوروی و امریکا دو ابرقدرت محسوب می‌شدند اما  امروز مؤلفه‌های این دوقطبی در دنیا به دو قطب جبهه استکبار به رهبری آمریکا و جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی  تغییریافته و نکته جالب اینکه ما چه بخواهیم و چه نخواهیم این اتفاق رقم خورده و فرهنگ انقلاب به جهان صادرشده است.

رئیس اسبق سازمان صداوسیما با اشاره به وحشت آمریکائی‌ها از رسانه‌های برون‌مرزی صداوسیما گفت: شبکه‌های برون‌مرزی هماوردی جدی درزمینهٔ تقابل رسانه‌ای با آمریکائی‌ها داشته‌اند و در این میدان نیز پیروز بودیم، گواه این ادعا قطع کانال‌های مابعد از اتفاقات88  بر روی  25 ماهواره به دستور مستقیم اوباما بود چراکه شبکه‌های متعدد برون‌مرزی  ما ازجمله پرس تی وی(شبکه خبری انگلیسی)،العالم(شبکه خبری عربی)،هیسپان‌تی‌وی(شبکه اسپانیایی) توانست امپرطوری بنگاه‌های خبری آمریکائی‌ها را که به‌واسطه رسانه‌هایی نظیر بی‌بی‌سی، فاکس نیوز و.... به وجود آمده بود را بر هم بزند و این‌ها طاقت نداشته‌اند این شبکه‌ها در کنار شبکه‌های آن‌ها برای مردم دنیا حرف بزنند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث فیلم و سریال هم، شبکه آی فیلم که اقدام به پخش فیلم و سریال به سه زبان فارسی،عربی و انگلیسی می‌کند توانسته حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :