شناسه : 32774252
امام جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه گفت: در جلسه با استاندار مقرر شد که مسئله جی تی ال با جدیت مطالبه شده و نشست تخصصی استانی برای فعال سازی این پروژه عظیمی که علاوه بر شهرستان منافع استان وکشور را در بر دارد صورت گیرد.

به گزارش یزدرسا به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های امروز نماز جمعه این شهرستان، با اشاره به 26 دی ماه سالروز فرار شاه از کشور اظهار کرد: خاندان سلطنتی درجریان انقلاب و در سال 57 ابتدا پولهایش را خارج کرده و سپس در 25 دی ماه همان سال  به کالیفرنیا رفتتند؛ شاه هم خواست به کالیفرنیا برود اما امریکا مخالفت کرده و ناچار شد به مصر برود.

وی با بیان اینکه دی ماه فرار خاندان سلطنتی از کشور و پایان دوره ظلم و دیکتاتوری است افزود: فرار شاه موجی از خوشحالی را برای ملت ایران ایجاد کرد چرا که گام مهمی برای پیروزی انقلاب اسلامی بود.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به دیدار هفته گذشته مردم قم با رهبر انقلاب به مناسبت سالروز قیام علماء، طلاب و مردم قم در 19 دی ماه گفت: رهبر انقلاب در وقایع اخیر، نقش مثلت شوم استکبار، سعودی و نفاق را در این حوادث یادآور شدند و پاسخ ملت به بدخواهان را تحسین کردند.

خطیب جمعه ابرکوه ادامه داد: رهبر انقلاب تأکید کردند که حرکت عظیم و پرشور مردم به موقع و منسجم بوده و مصداق ایستادگی و نبرد ملت با ضد ملت ایران و اسلام با ضد اسلام بود و همچون چهل سال گذشته ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این مسائل نباید باعث شود که مسئولان از ضعف ها و مشکلات مردم، خصوصاً طبقات ضعیف غافل شوند، تاکید کرد: درجریان اخیر هزینه فتنه با دولت پوسیده عربستان، صحنه گردانی با امریکا و اسرائیل و نقش میدانی را تعدادی مزدور ایفا کردند و در این جریان بسیاری از قضایا برای ملت آشکار شد از جمله شبکه سازی و مزدور پروری!

حضور آگاهانه مردم و تدبیر مسئولان فتنه جدید را در نطفه خفه کرد/ آمریکا همچنان به دنبال اعمال تحریم های جدید علیه ایران است
این مقام مسئول تصریح کرد: دشمن در هزاران شبکه مجازی و کانال های تلویزیونی تلاش کرد تا شاید بتواند افکار ملت ایران راعوض کند و در نتیجه زباله های فراری از ایران را باز یافت و دوباره وارد و بر گُرده مردم سوار کند؛ اما حضور آگاهانه مردم و تدبیر و همسوئی مسئولین بویژه نیروی انتظامی، سپاه و بسیج؛ آب بر این آتش ریخت.

حجت الاسلام حسینی افزود: ملت ما درس امریکا و پیاده نظام هایش را خوانده است، کسانی که در اولین نقطه حرکت پرچم ایران را که نماد استقلال کشور است پائین می کشند و به مقدسات توهین کرده و مسجد و قرآن میسوزانند.

امام جمعه ابرکوه ادامه داد: این دشمنان اگر روزی به قدرت برسند اثری از مسجد، محراب، دین و ایمان در این کشور به جا نمی گذارند و صدها بار بدتر از عراق و سوریه با ملت رفتار خواهند کرد.

وی تاکید کرد: ملت بداند با اینکه آمریکائی ها برغم حمایت آشکار از آشوب گران، تیرشان به سنگ خورد، اما کار دشمن دشمنی است و هنوز هم در صدد جبران شکستشان در تجزیه عراق، نابودی سوریه، خط مقدم جبهه مقاومت، جداسازی کردستان عراق، فتنه تنش زا در لبنان و طرح کودتای عبدالله صالح علیه یمن و عدم همراهی کشورهای دنیا در سناریوی خروج از برجام و اعمال تحریم های جدید علیه ملت ایران هستند.

برجام موی دماغ آمریکا شده است
خطیب جمعه ابرکوه با بیان اینکه ترامپ در بحث مقابله با برجام به دنبال خودنمائی است گفت: برجام حکمت و لطف خدا را برای ما به دنبال داشت، چون آمریکایی ها برجام را بر ما تحمیل کردند اما حالا موی دماغ خودشان شده و مانده اند چه کنند؛ زیرا هر تصمیم مثبت یا منفی بگیرند به ضررشان است و این شاخ و شانه کشیدن و وعده خروج از برجام، خودشان را دچار انزوای بیشتر خواهدکرد.

حجت الاسلام حسینی در قسمت دیگر از سخنان خود به سفر روز گذشته استاندار یزد و بعضی معاونین به شهرستان ابرکوه پرداخت و گفت: جلسه ای با حضور 40 نفر از مدیران کل، مسئولین بانک ها و اعضاء ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان در ابرکوه برگزار شد و ظاهراً این اقدام متعاقب گلایه های مطرح شده در نماز جمعه گذشته و جبران کم مهری ها بود.

تخصیص اعتبار و تسهیلات راهکار حل مشکلات کارخانه های ابرکوه/ جی تی ال ابرکوه فعال می شود
امام جمعه ابرکوه گزارش مختصری از سفر یک روزه استاندار به شهرستان مطرح کرد و گفت: در این سفر مشکلات کارخانه های کاشی سرامیک و لبنیات مطرح شد؛ چرا که بازتاب این مشکلات دامنگیر کارگران و مردم شده و مقرر شد از طریق تخصیص اعتبار و دادن تسهیلات بانکی این مشکلات اساسی شهرستان حل شود.

وی با تاکید بر اینکه استاندار یزد بدون تبعیض به ابرکوه توجه دارد، افزود: مسئله جی تی ال هم با جدیت مطالبه و قرار شد نشست تخصصی استانی برای فعال سازی این پروژه عظیمی که علاوه بر شهرستان منافع استان وکشور را در بر دارد صورت گیرد.

امام جمعه ابرکوه در پایان با اشاره کوتاه به زندگینامه شهید نواب صفوی یاد و خاطره این شهید و جمعهی از فدائیان اسلام را گرامی داشت و گفت: شهید نواب صفوی از پایه گزاران مبارزه علیه شاه، مخالف اسرائیل و حامی دفاع از بیت المقدس بود و به فرموده مقام معظم رهبری اولین جرقه های انقلاب را در دل ها روشن کرد.

وی افزود: نواب صفوی با عزت نفس، مناعت طبع و به دور از حب جاه و مال؛ با شجاعت علیه شاه و حکومتش سخن می گفت و در سال 1333 که شاه محرمانه مبلغ صد هزار تومان به ارزش پول آن زمان را برای تطمیع این عالم بزرگوار فرستاد و پیشنهاد کرد که او را به عنوان سفیر در یکی از کشورها فرستاده، منزلی به وی می دهد و ماهیانه ده هزار تومان حق سُفره پرداخت میکند، هیچکدام را نپذیرفت و گفت که من حق السکوت نمیگیرم و با ظلم کنار نمی آیم!

انتهای پیام / ک
آدرس کوتاه :