شناسه : 36103744
خطیب جمعه بخش بهمن:


امام جمعه بخش بهمن گفت: دشمنان خصوصا در یکسال اخیر تلاش فراوانی کردند که اینگونه القا کنند ملت ایران چهل سالگی انقلاب خود را نخواهید دید اما با حضور پرشور مردم این خواب به آشفتگی تبدیل خواهد شد.

به گزارش یزدرسا به نقل از سروابرکوه، حجت الاسلام رضا علیزاده امام جمعه بخش بهمن در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر به بازخوانی اهداف دشمن در چهل سالگی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: دشمن درآستانه پیروزی انقلاب اسلامی قصد دارد با عصبانی کردن کردن مردم به آنها القا کند که جمهوری اسلامی به بن بست رسیده و تصویر غلطی از جمهوری اسلامی به مردم نشان دهد.

اگر حکومت پهلوی سازندگی داشت پس چرا ایران هیچ دستاوردی نداشت؟
وی با بیان اینکه دشمن می خواهد نظام را ناکارآمد و دوران پهلوی را مطهر جلوه دهد گفت: اگر شاه می خواست کشور را بسازد، 57 سال حکومتی داشت که نه تحریم بود، نه دشمن داشت بلکه برده حلقه به گوش آمریکا بود؛ جمعیت آنروز نصف جمعیت کشور بود اما کشور هیچ استقلالی، دستاورد و خودکفایی نداشت و مردم حق انتخاب و تعیین سرنوشت نداشت بلکه روزبروز گرسنه تر می شد و قدرت خرید اجناس نداشت.

حجت الاسلام علیزاده تاکید کرد: در زمان شاهنشاهی کشور دست مردم و جوانان ما نبود بلکه 50 تا 80 هزار مستشار آمریکایی در مناصب مختلف حکومت میکردند و ما بردگی میکردیم؛ ولی جمهوری اسلامی با چهل سال تحریم و فشار و با وجود جنگ روانی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دستاوردهایش چندین برابر زمان پهلوی است.

خطیب جمعه بخش بهمن با طرح این شبهه که چرا رهبر انقلاب کاری برای مشکلات اقتصادی نمی کند گفت: ستون خیمه انقلاب ولایت است تا ولایت باشد ضربه زدن به انقلاب دشوار است دشمنان این را می دانند لذا دنبال آنند که اول این عمود را پائین بکشند تا براحتی به انقلاب ضربه بزنند.

انداختن مشکلات اجرایی کشور به گردن رهبری؛ فتنه جدید دشمنان
وی فتنه جدید دشمنان را انداختن مشکلات به گردن رهبری، عنوان کرد و افزود: دشمن می خواهد مردم را از ولایت جدا کند و با طرح این شبهه که چرا رهبری کاری نمی کند، قصد ایجاد فاصله بین رهبر و مردم را دارد ولی بدانید ایشان در جلسات عمومی و خصوصی تذکرات و توصیه های لازم را به مسئولان گوشزد میکنند.

علیزاده با پرداختن به این شبهه که چرا رهبر انقلاب در موضوعات اقتصادی مستقیما وارد نمی شوند بیان کرد: کار رهبر در نظام جمهوری اسلامی هدایت گری است و انتخاب نهایی را مردم انجام می دهند، چهار الی 5 سال است رهبری اقتصاد مقاومتی، غیر قابل اعتماد بودن به آمریکا و اروپا و فریب نخوردن از دشمن را تاکید کردند اما پرداختن به این مسائل کار دولت است.

امام جمعه بخش بهمن با بیان اینکه رهبر انقلاب باید پایبند به قانون باشد افزود: قانون، اجازه دخالت رهبری در امور دیگر قوا را نمیدهد؛ دستگاها خود مسئولیتی دارند و اگر مسئولی اشتباه کرد، مجلس می تواند استیضاح کند یا اگر کار غلطی در دولت است رئیس جمهور باید مانع شود اینها وظیفه رهبری نیست؛ وظیفه رهبری این است که جلو انحراف در نظام را بگیرد.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه رهبر باید پایبند به موازین مردم سالاری دینی باشد ادامه داد: در کشور ما برخلاف زمان طاغوت مردم سالاری حاکم است و همه چیز را مردم انتخاب می کنند؛ لذا رهبری به رای مردم احترام می گذارد و اگر رهبری دخالت کند با اصل حاکمیت، رای و نظر مردم منافات دارد؛ لذا هر رئیس جمهوری که در توسط مردم انتخاب شد رهبرانقلاب از آن پشیبانی کردند.

حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن ناکامی دشمنان در جنگ اقتصادی
امام جمعه بخش بهمن در قسمت دیگر سخنان خود حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن را ضروری دانست و تاکید کرد: راهپیمایی 22 بهمن از اهمیت زیادی برخوردار است؛ و امسال به جهت مسائل داخلی و خارجی بر اهمیت آن افزوده شده است.

وی نا کام گذاشتن برنامه ها و انتظارات دشمن را اولین نتیجه حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن عنوان کرد و گفت: دشمنان خصوصا در یکسال اخیر تلاش فراوانی کردند که اینگونه القا کنند که ملت ایران فاصله زیادی از نظام اسلامی و مسئولین گرفته است؛ به گونه ای که چهل سالگی خود را نخواهید دید و با حضور پرشور مردم این خواب به آشفتگی تبدیل خواهد شد.

علیزاده پاسخ به جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن را یکی دیگر از نتایج حضور مردم در راهپیمایی برشمرد و تاکید کرد: جنگ امروز، اقتصادی است و دشمنان فشارهای فراوانی به اقتصاد کشور ما وارد کرده اند و البته بی تدبیری وعدم نظارت مسئولین امر هم در این قضیه بی اثر نبوده است اما مردم ما با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن ثابت می کنند که با وجود همه مشکلات اقتصادی دست از انقلابمان نمیکشند و با وحدت و تلاش مسئولین از این مشکلات بیرون خواهند رفت.

خطیب جمعه مهردشت بیعت با ولایت و رهبری را نیز یکی از دستاوردهای حضور پرشور مردم درراهپیمایی 22 بهمن عنوان کرد و گفت: فاصله گیری از رهبر و امام امت یکی از اهداف پلید دشمنان است اما ما می آئیم تا بگوئیم آرزوی جدایی و فاصله این ملت از امامشان و رهبرشان انشا الله به گور خواهید برد.

انتهای پیام / ک

 
آدرس کوتاه :