شناسه : 38067030
رئیس کل دادگستری استان یزد خبر داد


دهشیری گفت: رسانه بستری مناسب جهت تبیین و رساندن خدمات دستگاه قضا و از سوی دیگر مظلومیت این دستگاه به مردم است.

به گزارش یزد رسا؛ غلامعلی دهشیری در مراسم رونمایی از نماد عدلیه یزد در شبکه های اجتماعی که همزمان با هفته قوه قضائیه برگزار شد اظهار داشت: یکی از برنامه های تحولی و عملیاتی در حوزه ارتقاء سرمایه های اجتماعی و اعتماد مردم به قوه قضائیه بحث استفاده از فضای رسانه های جدید است.
 
وی در تبیین محدودیت های اطلاع رسانی در دستگاه قضا اظهارداشت: به دلیل حفظ اسرار مردم اطلاع رسانی بخشی از فعالیت های دستگاه قضا تا صدور حکم قطعی امکان پذیر نخواهد بود.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: اما تا حد امکان نسبت به شفاف سازی فعالیت ها در دستگاه قضا اهتمام خواهیم داشت.
 
وی گفت: در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و پاسخ به جوسازی ها و شایعات می توانیم از بستر رسانه در جهت  اقناع افکار عمومی بهره ببریم.
 
دهشیری بر لزوم ارتباط دو سویه دستگاه قضا با مردم تاکید کرد و افزود: جمع آوری بازخوردهای مردمی از فعالیت های دستگاه قضا در حوزه های مختلف از دیگر اهداف فعالسازی صفحات عدلیه یزد در شبکه های اجتماعی است.
 
وی بالابردن آگاهی های حقوقی وقضایی مردم را یکی از راهکارهای کاهش پرونده به دستگاه قضا دانست و گفت: حضوردستگاه قضا در شبکه های اجتماعی می تواند بستری مناسب جهت انتقال آموزش های شهروندی در حوزه های حقوقی و قضائی باشد.
 
شایان ذکر است در این جلسه آدرس  @adlieh_yazd برای دسترسی به کانال های اطلاع رسانی دستگاه قضایی استان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی معرفی شد.آدرس کوتاه :