شناسه : 39034063
امام جمعه بهاباد:

حفظ استقلال و خودباوری مهم ترین میراث امام راحل برای ملت ایران بود


امام جمعه بهاباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی مسیرخودش را می رود وبه ما آگاهی ، خودباوری و خوداتکائی واستقلال داد گفت : حفظ استقلال و خودباوری مهم ترین میراث امام راحل برای ملت ایران بود.

به گزارش یزدرسا؛ حجت الاسلام علی اکبرابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد درخطبه های این هفته نماز جمعه بهاباد به خود باوری واتکائی واستقلال ملت ایران اشاره کرد وافزود : ایجاد یک باور ذاتی در بین مردم و جوانان کشور و ایجاد اعتماد به نفس ملی از مهم ترین میراث امام خمینی (ره) برای ملت ایران بود به طوری که اگر تا پیش از انقلاب اسلامی ایران، مردم به خودشان باور نداشتند، ولی امروز به این باور رسیدیم که بسیاری از کارها را خودمان می‌توانیم انجام دهیم.

وی با بیان اینکه استقلال و عزت کشور در گرو خود باوری و استفاده از تولید و دسترنج نیروی کار داخلی است، بر تولید محصولات با کیفیت تأکید و اظهار کرد: خود باوری  و توسعه کسب و کار داخلی کشور را خودکفا و بی‌نیاز نسبت به بیگانگان می‌کند و اگر در حوزه‌های ضروری زندگی استقلال داشته باشیم راه بر سلطه‌جویی دشمنان بسته خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد تصریح کرد : ما با خود باوری می‌توانیم به قله های پیشرفت و تعالی برسیم و ایرانیان جزو با هوش ترین و با استعدادترین ملت ها هستند؛ ما در هر حوزه ای ورود پیدا کنیم موفق خواهیم شد.

امام جمعه بهاباد بااشاره به اینکه درگزشته ما چه بودیم ، چه شدیم ، چه باید بشویم ، چگونه باید باشیم وچراباید بشویم افزود : اگرکسی 150 سال قبل ازانقلاب اسلامی را خوب بلد باشد و بشناسد او نمی فهمد انقلاب یعنی چه .اگرکسی 50 سال ازرحلت پیامبر تا شهادت امام حسین ع را نفهمد ونشناسد نمیداند عاشورا یعنی چه وبرای چه امام حسین  (ع) قیام کرد.

امام جمعه بهابا د بررعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری درنمازهای جماعت وحمعه ومراسمهای ملی مذهبی تاکید کردوگفت : ازشهروندان بهابادی میخواهیم شیوه نامه ها و نکات بهداشتی رادرمراسمها و محافل رارعایت کنند تا شاهد برچیده شدن کرونا ازشهرستان باشیم .

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.