شناسه : 39133246
در جهت بهبود شرایط زندگی؛

حمایت از هنرمندان در زمان کرونایی؛ از صدور ۱۰۰۰ هنرکارت تا رشد ۳۰۰درصدی عضویت در صندوق هنرمندان


با توجه به شیوع کرونا و وجود مشکلات عدیده برای هنرمندان استان یزد، در طول این یکسال ۱۰۰۰ هنرکارت برای آنها صادر و عضویت در صندوق اعتباری هنرمندان یزد با رشد ۳۰۰درصدی مواجه بود.

به گزارش یزدرسا، از حدود یک سال پیش که کرونا در سطح جهان و کشور شیوع پیدا کرد بسیاری از مشاغل یا تعطیل شدند و یا کسب و کارشان با رکود مواجه شد.

هنرمندان یکی از این مشاغل بودند که برای رونق در کسب و کارشان نیازمند به حضور تماشاگر و یا خرید و فروش آثار هنریشان به مردم بودند که یکسال گذشته به طور کلی تمام معادلات اقتصادی آنها را برهم زد اما با ارائه طرح های مختلف در سطح کشور به هنرمندان سعی شد تا حدی به آنها کمک شود تا بتوانند روزگار بگذرانند.

حمایت از هنرمندان در زمان کرونایی

مجید جوادیان زاده در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از هنرمندان در شرایط کرونایی، گفت: ما در قالب چند طرح از هنرمندان استان یزد در زمان کرونایی که شرایط بسیار سختی را متحمل شدند حمایت کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد یکی از حمایت از این اداره کل را صدور ۱۰۰۰ "هنر کارت " برای هنرمندان یزدی اشاره کرد و افزود: با صدور هنر کارت، در یک مرحله به مبلغ یک‌میلیون و نیم برای هنرمندان استان یزد واریز و در مرحله دوم نیز برای ایام نوروز به همین میزان واریز خواهد شد.

وی اضافه کرد: هنر کارت قابلیت‌های متعددی دارد که یکی از آن می‌تواند به عنوان کارت شناسایی هنرمندان مورد بهره‌برداری قرار گیرد و همچنین قابلیت استفاده در زمینه‌های دیگر نیز برای آن وجود دارد.

جوادیان زاده "بیمه کرونا " را از دیگر خدماتی اعلام کرد که در اختیار هنرمندان استان یزد وجود دارد و می‌توانند از این ظرفیت نیز بهره‌مند شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه امسال تلاشمان عضو شدن تعداد بیشتری از هنرمندان یزد در صندوق اعتباری هنرمندان است، اضافه کرد: امسال ۳۰۰درصد در زمینه عضو شدن هنرمندان یزدی در صندوق اعتباری هنرمندان با رشد روبه‌رو بودیم که یک حرکت بسیار تحولی بود.

وی افزود: سامانه "تحفه " به هنرمندانی که دارای شرایط لازم و آثار هنری باشند خدمات گوناگونی را ارائه می‌دهد که در سال جاری مورد استقبال هنرمندان نیز قرار گرفت.

جوادیان زاده اعلام کرد: امسال جشنواره‌های گوناگونی علی رغم وجود کرونا در استان یزد با رویکرد حمایت از هنرمندان برگزار شد که جشنواره موسیقی کویرنشینان و جشنواره تئاتر چترزندگی از جمله آنها است.

انتهای پیام/خ
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.