شناسه : 37925092
مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد:

خانه مطبوعات استان یزد شأنیت روابط عمومی استانداری را خدشه‌دار می کند


صالحی گفت: خانه مطبوعات با خدشه دار کردن نقش روابط عمومی استانداری، جایگاه و شأنیت آن را حفظ نکرده است.

به گزارش یزدرسا، علی صالحی مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شاید سنگر فعالیت روابط عمومی ها با خبرنگاران متفاوت باشد اما هدف و مقصود فعالیت هر دو دارای تداخل و یکی است.

***خانه مطبوعات استان یزد شأنیت روابط عمومی استانداری را خدشه دار می کند

وی با اشاره به جایگاه بالا اصحاب رسانه در جامعه افزود: صراحتاً نسبتا به برخی رفتارهایی که در فضای اطلاع رسانی استان از سوی خانه مطبوعات صورت گرفته گلایه مندیم چراکه خانه مطبوعات با خدشه دار کردن نقش روابط عمومی استانداری، جایگاه و شأنیت آن را حفظ نکرده است و از این رو نمی توان انتظار داشت روابط عمومی استانداری با این رفتارها شأن خانه مطبوعات را رعایت کند.

صالحی با اشاره به برگزاری نشست های مطبوعاتی مجازی اخیر خانه مطبوعات استان یزد با معاونین استاندار بدون هماهنگی با روابط عمومی استانداری  تصریح کرد: هرگاه نقش و شأنیت روابط عمومی نادیده گرفته شود، مطمئنا با واکنش این حوزه روبرو خواهد شد.

با رسانه هایی همکاری می کنیم که درعمل حرف برای گفتن دارند

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد با بیان اینکه منافع سازمانی بر اساس ارق سازمانی برایمان حساس است ادامه داد: برخی می خواهند این گلایه رسانه ای نشود و حتی توصیه می کنند بیان ان را به بعد از مسئولیت واگذار شود اما به عقیده بنده طرح این موضوع بعد از مسئولیت نشانه بزدلی و بی لیاقتی است.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان یزد تصریح کرد: گاهی  نشست های خبری با انبوه خبرنگاران برگزار می شود اما خروجی و انعکاس خبری آن به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد!

وی با بیان اینکه به سهم رسانه در سبد اطلاع رسانی استان یزد احترام قائل هستیم اذعان کرد: از امروزبرخی روال های گذشته تغییر کرده است و با کسانی همراهی و همکاری می کنیم که در حوزه اطلاع رسانی فعال هستند و در صحن عمل اطلاع رسانی حرف برای گفتن دارند.

***قدردانی از زحمت نجیبانه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد

صالحی در بخش دیگر سخنان خود در خصوص عملکرد حوزه روابط عمومی استانداری در ایام شیوع کرونا ابراز کرد: در این روزهای کرونایی کادر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد روزهای سختی را گذرانده اند و خدمات آن ها کمتر از کادر درمانی و پزشکی نبود و نجیبانه در حوزه اطلاع رسانی و آموزش زحمت کشیدند که باید قدردان زحمات آن ها بود.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان یزد گفت: از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا ستاد اطلاع رسانی مقابله با کرونا تشکیل شد که این ستاد با دو سخنگو، یعنی خانم خامسی به عنوان سخنگوی ستاد و جناب دکتر دهقان به عنوان سخنگوی مسائل درمانی آغاز به کار کرد.

***تصمیمات سخت اطلاع رسانی در ایام کرونا

وی با اشاره به شرایط بسیار حساس اطلاع رسانی در ایام شیوع کرونا خاطرنشان کرد: گاهی اوقات تصمیم گیری هابرای اطلاع رسانی بسیار سخت می شد بگونه ای گاهی برخی تصمیمات در حوزه اطلاع رسانی فشار را بر مسئولان استان بیشتر می کرد اما سلامت مردم اولویت بیشتری داشت و برخی مسائل با تاکید و حساسیت بیشتری اطلاع رسانی میشد که خوشبختانه نتایج آن را امروز می بینیم.

صالحی با بیان اینکه تصمیمات استاندار یزد در مبارزه با شیوع کروناویروس بسیار مردم محور است عنوان کرد:  مسئولان استان بسیاری از تبعات را به جان خریدند اما چشمشان را بر روی سلامت مردم نبستند و خوشبختانه افکار عمومی هم به این نگاه نسبت به مجموعه مدیریت استان رسیده است.

*** نبود فرصت برای سیاست گذاری اطلاع رسانی در ستاد کرونا

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد با اشاره به نقش بسیار خوب و پررنگ خبرگزاری ها و پایگاه های خبری در حوزه اطلاع رسانی اخبار کرونا اظهار کرد: مطمئنا در این راستا ضعف هایی هم وجود داشت که ناشی از نبود فرصت برای سیاست گذاری اطلاع رسانی بود.

وی با اشاره به گلایه های مطرح شده در خصوص همکاری نامطلوب روابط عمومی فرمانداری ها با خبرنگاران تصریح کرد: برای آنکه بتوان در خصوص عملکرد مدیران روابط عمومی ها اظهار نظر کرد باید نگاهی به مقدورات و مقررات هم داشت چراکه فشار بر روی بدنه روابط عمومی ها وجود دارد.

صالحی با بیا اینکه در دوران مسئولیت بنده 40درصد مدیران روابط عمومی ها تغییر کرده اند گفت: وجود ضعف در حوزه روابط عمومی ها قابل انکار نیست اما  همه مقدورات ما همین است.

وی افزود: مسئولان روابط عمومی دستگاه های اجرایی باید از هیات رئیسه روابط عمومی های استان رای اعتماد بگیرند ادامه داد: تاکنون 24 مدیر روابط عمومی پس از اخذ گزینش و گرفتان رای اعتماد منصوب شده اند و قطعا از حمایت های ما هم برخوردار خواهند شد و اگر همین روال ادامه داشته باشد دستاورد خوبی در حوزه روابط عمومی ها خواهد بود.

 


 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.