شناسه : 36846540
فرمانده سپاه الغدیر در جمع اصحاب رسانه استان یزد:


سرهنگ پورشمسی در دیدار صمیمی امروز خود با اصحاب رسانه عنوان کرد: خبرنگاران به عنوان فرهیحتگان جامعه می توانند از یک طرف با خبر رسانی و از طرف دیگر با سوالاتی که از مسئولان دارند در احیای تمدن اسلامی اصلی ترین نقش را داشته باشند.

به گزارش یزدرسا، امروز جمعی از اصحاب رسانه با فرمانده سپاه الغدیر استان دیدار کردند.
درابتدای این دیدار خبرنگاران به بیان دغدغه ها و مشکلات خود پرداخته و انتظارات خود را جهت تعامل بیشتر با سپاه استان بیان داشتند.
سرهنگ رضا پورشمسی در این دیدار صمیمانه با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی خبرنگاران وظیفه خطیری برعهده دارند گفت: خبرنگاران باید به گونه ای عمل کنند  که مسئولان همواره خود را در برابر مطالبات جامعه و سوالات افکار عمومی پاسخ گو بدانند.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: دراین بیانیه رهبر معظم انقلاب براحیای  تمدن اسلامی تاکید دارند که در روایت دینی مقدمه ظهور، تحقق این تمدن عنوان شده و برخلاف باور برخی ها امری دست یافتنی است.
وی اضافه کرد: البته نویسندگان و تاریخ نویسان غربی نیز به نقش تمدن اسلامی در صدر اسلام اشاره دارند که یکی از این افراد ویل دورانت تاریخ نویس غربی است که درجلد 11 کتاب خود می نویسد پیدایش و اضمحلاح تمدن اسلامی از حوادث بزرگ تاریخ بوده  و اسلام  طی 5قرن در همه ابعاد تمدن سازی نظیر نیرو، نظم، بسط قلمرو، اخلاق نیک، تکامل سطح زندگی، قوانین منصفانه انسانی، ادبیات، تحقیق علمی، فلسفه و علوم طب پیش آهنگ در جهان بوده است.
پورشمسی تاکید کرد: خبرنگاران به عنوان فرهیحتگان جامعه  می توانند از یک طرف با خبر رسانی و از طرف دیگر با سوالاتی که از مسئولان دارند دراحیای تمدن اسلامی اصلی ترین نقش را داشته باشند.
فرمانده سپاه استان هدف از تشکیل بسیج رسانه را ارتقای تعالی جامعه خبرنگاران دانست و گفت: بسیج رسانه باید با تعامل با اصحاب رسانه استان آن ها را به حرکت برای مورد خطاب قرار گرفتن مسئولان وادارد و برای پاسخگو کردن  مسئولان فرهنگ سازی کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص علاقه مندی قاطبه مردم به نظام ابراز داشت: بر اساس فرمایش حضرت آقا همه مردم ایران به صورت بالقوه بسیجی هستند مگرعده ای معاند.
پورشمسی با اشاره به توصیه های سردار سلامی  اظهار داشت:فرمانده محترم کل سپاه به من فرمودند انقلابی بودن یا نبودن مردم متوجه رفتار ما مسئولان است و اگر مسئولان درست رفتار کنند مردم انقلابی هستند و اگر خدای نکرده بد رفتار کنند می توانند از مردم ضد انقلاب بسازند.
وی نگاه و انتظار مجموعه سپاه استان به رسانه ها و جریانات را انقلابی بودن و غیرانقلابی بودن عنوان کرد و گفت: همه مردم انقلابی هستند و اصولا دوام انقلاب علی رغم همه تهدیدات دشمنان به خاطر مردمی بودن انقلاب است که نمونه بارز آن در دفاع مقدس متجلی شد بنابراین مردم انقلابی عمل می کنند و مسئولان هم  باید انقلابی عمل کنند.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان محرومیت زدایی را از برنامه های جدی سپاه بیان کرد و ابراز داشت: در سال جاری مشغول اجرای 2هزار پروژه محرومیت زدایی هستیم  که برای نمونه می توان به احیای یک روستای خالی از سکنه در بهاباد با کمک قرارگاه محرومتی زدایی،بازسازی 50 مسکن افراد تحت پوشش بهزیستی، و ایجاد اشتغال در سه روستا در ابرکوه ،خاتم وبهاباد با کمک گروه های جهادی و مردم،بازسازی 450 منزل در مناطق سیل زده و اقداماتی دیگر اشاره کرد.
وی با بیان اینکه سپاه همواره حامی برنامه های نشاط آور به شرط رعایت چهارچوب های شرعی است اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون اکثر برنامه ها ی فرهنگی در استان با رعایت موازین  شرعی انجام شده و ما هم در این زمینه به کمک بسیج هنرمندان و دستگاه های محتلف نظیر شهرداری برنامه های فرهنگی متعددی را برگزار کردیم و حساسیت سپاه به واسطه حساسیت مردم دارالعباده در رعایت حدود شرعی است. 
وی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به جنگ هیبریدی آمریکائی ها علیه نظام و انقلاب گفت: آنان در سه حوزه نظامی، اقتصادی و جنگ نرم  اقدام به راه اندازی جنگ علیه ما کردند که در بعد نظامی دست به مانورهای تبلیغات  زده  به خوبی  میدانند قادر به مقابله  با ما نیستند.
فرمانده سپاه الغدیر استان با اشاره به سرنگونی پهپباد امریکایی گفت: این پهباد در ارتفاع 55 هزار پایی ساقط شد و مغز متفکران نظامی امریکا را به حیرت واداشت و این موضوع نشان از قدرت فوق العاده سپاه در عرصه نظلمی و پوشش فضای کشور دارد پس  در حوزه نظامی نگرانی نداریم عمده ترین نگرانی ما در و همه دنیا در حوزه جنگ نرم است که طی آن دشمن تلاش دارد تا اولویت های یک کشور را تغییر دهد و خبرنگاران می توانند در این حوزه تاثیرگذار باشند.
پورشمسی  هدف از راه اندازی کافه شهدا در بافت تاریخی یزد را معرفی میراث معنوی یزد در کنار اثار تاریخی به جهانیان دانست و اظهار داشت: این اقدام نتایح فوق العادی ای داشت و توریسیت ها ی داخلی در این کافه با واقعیت های پشت پرده  شهرسازی و معماری ما آشنا شدند که البته در این حوزه نیاز به کمک بیشتری داریم.
وی با اشاره به تهدیدات داخلی و خارجی تاکید کرد: در برابر هر نوع  تهدید، فتنه انگیزی و رفتار خارج ار عرف قانونی و ضد نظام مستحکم ورود کرده و با کسانی که بخواهند از طرق محتلف  تهدیدی برای نظام به حساب بیایند و رسانه هایشان با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/آدرس کوتاه :