شناسه : 37784964
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد خبر داد


سید جمال سجادی‌پور گفت: از ششم فرودین به بعد خرید تضمینی مرغ را در سطح استان شروع کردیم تا بتوانیم قیمت را تا حدی بازگردانیم.

سید جمال سجادی‌پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون کاهش قیمت مرغ بخاطر رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: معمولا اینگونه است که برای ایام عید چون گردشگری رونق دارد و مصرف بالاتر است، میزان جوجه‌ریزی بالاتر می‌رود.

وی ادامه داد: اما امسال بخاطر شیوع ویروس کرونا، گردشگری و همچنین جشن‌ها و مراسم‌های مختلف تعطیل شد، لذا مصرف و تقاضا به شدت پایین آمد و همین امر  موجب کاهش قیمت مرغ شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد افزود: ما از ششم فرودین به بعد خرید تضمینی مرغ را در سطح استان شروع کردیم تا بتوانیم قیمت را تا حدی بازگردانیم و تا روز گذشته حدود 178 تن مرغ مازاد مرغ‌داران را ما به صورت منجمد از طریق شرکت پشتیبانی امور دام خریداری کردیم که قیمت این مرغ به صورت زنده چیزی حدود 8100 تومان است.

سجادی‌پور عنوان کرد: دولت «مرغ سایز» که از نظر وزن در محدوده بین 1200 تا 2هزار گرم باشد خریداری می‌کند اما اگر وزن مرغ بالاتر از 2 کیلوگرم باشد دیگر در این قالب قابل خریداری نیست.

وی تأکید کرد: لذا مرغ‌دارانی که مرغ‌شان در محدوده «سایز» است با اتحادیه هماهنگ کنند و ما در حال حاضر داریم روزانه 36 تن مرغ با قیمت مناسب خریداری می‌کنیم که این قیمت در حد شرایط بسیار خوب است تا مرغ‌داران بتوانند مرغ‌شان را بفروشند و دچار ضرر نشوند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :