شناسه : 34621387
نماینده مردم تفت و میبد:


دهقانی با اشاره به این موضوع که خیرین بار کم کاری دولت را به دوش می کشند، بیان داشت: با توقف بعضی پروژه های توسعه بیمارستان اعتماد خیرین کاهش یافته و از ما توقع دارند تا ادامه ساخت پروژه ها را پیگیری کنیم.

به گزارش یزد رسا؛ به نقل از میبد خبر، با حضور رئیس و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و مسئولین شهرستان میبد جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش های بهداشت و درمان و دانشکده پرستاری میبد در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

در این نشست دکتر دهقانی با اشاره به این موضوع که خیرین بار کم کاری دولت را به دوش می کشند، بیان داشت: با توقف بعضی پروژه های توسعه بیمارستان اعتماد خیرین کاهش یافته و از ما توقع دارند تا ادامه ساخت پروژه ها را پیگیری کنیم که البته انتظار بجا و حقی هم هست.

دکتر دهفانی با اشاره به شلوغی اورژانس بیمارستان و کافی نبودن فضا و امکانات این بخش گفت بر اساس گزارشی که به اینجانب داده اند پس از مرکز استان اورژانس بیمارستان میبد شلوغ ترین اورژانس استان است و باید به سرعت برای توسعه آن اقدام کنیم.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس با قدردانی از مسئولین دانشگاه در زمینه صدور مجوز دستگاه سی تی اسکن بیمارستان گفت: از چند ماه پیش تاکنون مشکل بخش سی تی اسکن بیمارستان بعنوان یک مطالبه جدی مردم مطرح است.

دکتر دهقانی اظهار امیدواری کرد: با عملیاتی شدن مصوبات جلسه هم اندیشی اعتماد خیرین را جلب و انشاالله با کمک خیرین فرصت های جدیدی در بخش درمان ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد انتظار داریم مصوبات را با یک برنامه زمان بندی شده انجام دهیم و بدانیم تا پایان سال باید به کجا برسیم.

دکتر دهقانی در پایان سخنان خود اعلام آمادگی کرد برای کمک به دانشگاه هر جا که نیاز به او باشد حتما وارد خواهد شد و ارتقاء سطح خدمات درمانی شهروندان از اولویت های اوست.

در ادامه این نشست دکتر میرجلیلی رئیس دانشگاه بیان داشت: هدف اصلی همه ما باید افزایش سطح رضایتمندی در مردم باشد و اگر امروز اینجا گردهم آمده ایم با این هدف است و امیدواریم که نتایج این جلسه به افزایش رضایتمندی مردم از خدمات بهداشتی و درمانی همراه باشد.

رئیس دانشگاه با اشاره به اهمیت شبکه های اجتماعی و رسانه ها تاکید کرد: که مردم باید در جریان خدمات منحصر بفردی که در بیمارستان میبد ارائه می شود قرار گیرند و باید حضور پررنگ تری در فضای مجازی و رسانه ها داشته باشیم.

دکتر میرجلیلی افزود آیت الله اعرافی بعنوان یک شخصیت ممتاز در سطح کشور ودکتر دهقانی نماینده میبد و تفت با ظرفیت بالایی که دارد می توانند به دانشگاه در زمینه های مختلف کمک کنند و دانشگاه نیز مصمم است تا انشاالله مشکلات بخش های بهداشت و درمان و دانشکده پرستاری را با سرعت بیشتری پیگیری کند.

وی در پایان با اشاره به مصوبات خوبی که در جلسه به تصویب رسید گفت: دانشگاه بر اساس یک جدول زمان بندی مصوبات را اجرایی خواهد کرد و شاهد بهسازی بخش اورژانس ، نصب دستگاه سی تی اسکن جدید و ادامه پروژه فاز یک توسعه بیمارستان خواهیم بود.

حسین فلاح فرماندار میبد در پایان جلسه هم اندیشی مدیران دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی يزد و مسئولان میبد از سرعت بخشیدن به طرح توسعه اورژانس و اختصاص مبلغ ده میلیارد ریال به فاز یک توسعه بخش های بیمارستان میبد خبر داد.

وی افزود: توسعه اورژانس بیمارستان را در شرایطی که حجم حوادث ترافیکی و مراجعین اورژانس بشدت افزایش یافته را بسیار مهم بوده و از مدیران دانشگاه خواستیم که به این موضوع بصورت ویژه نگاه کنند و بحمدالله قرار شد طرح توسعه اورژانس با سرعت بیشتری ادامه یابد و انشاالله تا پایان سال به پایان برسد.

حسین فلاح توقف فاز یک توسعه بیمارستان که توسط خیرین شهرستان شروع شده بود را یکی از عوامل بی اعتمادی و دلسردی بعضی از خیرین بخش سلامت دانست و گفت: بحمدالله با نظر مساعد ریاست دانشگاه و اختصاص اعتبار لازم انشاالله بزودی ادامه اجرای پروژه آغاز خواهد شد.

فرماندار میبد ضمن قدردانی از خیرین سلامت که بخشی از هزینه خرید دستگاه سی تی اسکن را تقبل نموده اند و نیز قدردانی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اظهار امیدواری کرد که حداکثر تا دو ماه آینده شاهد نصب و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن جدید بیمارستان باشیم.

حسین فلاح اختصاص اعتبار به طرح مرکز جامع سلامت ندوشن ، تصمیم گیری پیرامون حل معضل تفکیک و امحاء زباله های عفونی را از مصوبات خوب این نشست برشمرد و گفت: در خصوص پارکینگ بیمارستان که بعنوان یک مشکل جدی مطرح است. بحث و تبادل نظر شد و بحمدالله به نتایج خوبی رسید و با نظر مساعد مجموعه دانشگاه علوم پزشکی پس از جمع بندی طرح و هماهنگی بین مسئولین شهرستان انشاالله این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/اد
آدرس کوتاه :