شناسه : 31842888


خبرها حاکی است در راستای تشکیل هیات اجرایی انتخابات نظام مهندسی معدن، و با توجه به آیین نامه موجود سازمان صنعت معدن و تجارت استان با غلبه کاندیداهای خود نسبت به حذف غالب کاندیداهای نظام مهندسی اقدام کرده که این اقدام مورد اعتراض رد صلاحیت شدگان قرار گرفته است.

به گزارش یزد رسا، طبق اسناد منتشر شده افرادی که عضو نظام مهندسی معدن بوده در صورت نداشتن بدهی، نداشتن پیشینه کیفری و عدم تمایل به کاندیداتوری در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی می تواند به عضویت هیات اجرایی انتخابات در آیند.

 

 

یکی از اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان یزد در مصاحبه با یزد رسا در این باره گفت: متاسفانه رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مهندس کارگران که واقعاً زحمات بسیار ارزشمندی برای این سازمان طی 14 سال گذشته کشیدند، به علت عدم همکاری اعضای هیات مدیره فعلی مجبور به استعفا شدند. اعضای کنونی هیات مدیره نه برد علمی بالا و نه برد اجتماعی بالایی دارند و متاسفانه دنبال کار و منافع خودشان هستند.

مهندس محمد رضا اسدی بیان داشت: اتفاقی که اکنون افتاده، یک مفسده اداری است. الان هم شاید هیچ مشکلی نداشته باشد اما آثار آن در آینده خود را نشان می دهد و قطعاً یک اعتراض عمومی از جانب اعضای نظام مهندسی معدن به وجود می آید.

وی افزود: 4 ماه دیگر انتخابات نظام مهندسی برای  هیات مدیره جدید برگزار می شود. هیات اجرایی باید هم اکنون 5 نفر را انتخاب کنند به همین منظور یک عده ای کاندیدا شدند. 20 نفر از نظام مهندسی به صورت خودجوش کاندیدا شدند و 12 نفر با هیات مدیره فعلی و با تبانی با سازمان صنعت، معدن و تجارت کاندید شدند. تا اینجای کار مشکلی نیست. اما مشکل از جایی شروع شد که سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار بود بر اساس ضوابط 10 نفر را به سازمان نظام مهندسی معدن معرفی کند تا آنها بعداً بین خودشان 5 نفر را به عنوان هیات اجرایی انتخابات بر گزینند. سازمان صنعت، معدن و تجارت  از 20 نفر مستقل 2 نفر و از 12 نفر مد نظر خود 8 نفر را به این منظور معرفی کرد تا به زعم خودشان این مجموعه را در دست بگیرند.

وی گفت: در حال حاضر یک مفسده اداری اتفاق افتاده ولی از نظر ظاهر هیچ مشکلی ندارد و کاملا قانونی است. در نامه ای هم که نوشته شده دو نفر از همان تائید شده ها هم همراه با بقیه اعتراض خود را اعلام کرده اند.

اسدی خاطر نشان کرد: سازمان نظام مهندسی وقتی ایجاد شد، نه جا و نه بودجه داشت. الان خوشبختانه با همت آقای کارگران و معدن کاران بهترین جا و بودجه را دارد. اکنون این نگرانی وجود دارد که همه اینها هدر برود.

وی در پایان تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی معدن یک مجموعه عمومی و غیردولتی است که به موجب قانون تشکیل شده و وظیفه نظارت بر معادن را بر عهده داد اما برای انجام صحیح کارها باید سازمان صنعت، معدن تجارت هم با آن همکاری داشته باشد.

انتهای پیام/


 
آدرس کوتاه :