شناسه : 34489292


سجودی به ارتقای دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری اشاره کرد و گفت: برای ارتقای دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری کارهای بزرگی صورت گرفته است و تا مشخص شدن ساختمان جدید برای دادگستری شهرستان ان شا‌الله شاهد راه‌اندازی دادگستری بهاباد هم باشیم.

 به گزارش یزدرسا؛ به نقل از بهاباد نیوز، در مراسمی با حضور فرماندار ، امام جمعه ، معاون منابع انسانی دادگستری استان و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان از زحمات "مجتبی یاوری" تجلیل و طی حکمی از سوی آیت ا... آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه "اسماعیل دهقان" به عنوان رئیس دادگاه عمومی بهاباد معرفی گردید.

معاون منابع انسانی دادگستری کل استان یزد با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای ارتقای دادگاه عمومی بهاباد به داد گستری گفت :  دراین زمینه اقدامات لازم صورت گرفته و امیدواریم تا ساخت محلی برای آن، مراحل آن انجام شود.

معاون منابع انسانی دادگستری کل استان یزد در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید دادگاه عمومی بهاباد به جایگاه و اهمیت قضاوت در نظام جمهوری  اسلامی ایران اشاره کرد  و گفت: جایگاه قضاوت از مناصب اولیاء الله است.

معاون منابع انسانی دادگستری استان  یزد با بیان اینکه تلاش تمامی قضات این است تا  بین مردم صلح و صفا برقرار شود گفت: قاضی باید دائم تحت نظر باشد و  تا  جائی که  امکان دارد در دادن  رای دقت نظر داشته  تا بتواند بین مردم صلح و صفا برقرار نماید.

معاون دادگستری استان یزد تصریح کرد: امروزه  مقوله قضاوت و امنیت دو  واژه به‌ هم‌  پیوسته و ملزوم کار قضایی است به‌ طوری‌ که دستگاه قضا باید در  همه زمینه‌ها  ورود و  از حقوق  و  آزادی‌های مشروع  شهروندان  دفاع  کند.

سجودی به ارتقای دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری اشاره کرد و گفت: برای ارتقای دادگاه عمومی بهاباد به دادگستری کارهای بزرگی صورت گرفته است و تا مشخص شدن ساختمان جدید برای دادگستری شهرستان ان شا‌الله شاهد راه‌اندازی دادگستری بهاباد هم  باشیم که با تعامل  با مسئولان  شهرستان کارها در حال پیگیری  است.

معاون منابع انسانی دادگستری یزد با بیان اینکه استقلال دستگاه قضایی از دیگر دلایل  خدا محور بودن دستگاه قضا است گفت: استقلال نظام قضایی جمهوری  اسلامی ایران بر پایه  توحید است در حالی که استقلال دستگاه  قضایی  سایر کشورها  بر پایه  قانون و مصالح  عمومی است.

وی از زحمات آقای مجتبی یاوری در طول دوران ریاست دادگاه عمومی بهاباد تقدیر و تشکر و  برای آقای اسماعیل دهقان رئیس جدید دادگاه بهاباد آرزوی موفقیت و سربلدی کرد.

در پایان از زحمات "مجتبی یاوری" تجلیل و طی حکمی از سوی آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه "اسماعیل دهقان" به عنوان رئیس دادگاه عمومی بهاباد معرفی گردید.

انتهای پیام /
آدرس کوتاه :