شناسه : 25495334
مسؤول دامپزشکی مهریز:

دامپزشکی مهریز سلامت کشتار دام در کشتارگاه صنعتی مهریز را تضمین می‌کند


مسؤول دامپزشکی شهرستان مهریز گفت: دامپزشکی مهریز سلامت و حلیت کشتار دام و گوشت استحصالی از این کشتارگاه را تضمین می‌کند.

به گزارش یزدرسا،  «مجتبی آغاز» پیش از ظهر امروز در بازدید مسؤول ذبح شرعی کشتار دام در سازمان دامپزشکی کشور ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود نظارت شرعی بر ذبح دام در شهرستان مهریز اظهار داشت: دامپزشکی شهرستان مهریز با انجام نظارت های بهداشتی و شرعی بر ذبح دام،سلامت و حلیت گوشت استحصالی از کشتارگاه مهریز را تضمین می کند.

وی با تاکید بر وجود نظارت‌های بهداشتی و شرعی در کشتارگاه صنعتی مهریز خاطرنشان کرد: در کشتارگاه دام مهریز دو دکتر دامپزشک و سه کارشناس دامپزشکی در کنار روحانی ناظر شرعی نظارت‌های بهداشتی و شرعی را انجام می‌دهند.

در ادامه سرمایه‌گذار مجتمع کشتارگاه صنعتی مهریز نیز با اشاره به اهمیت مبحث امنیت غذایی اظهار داشت: نظارت شرعی و بهداشتی دو بعد مهم امنیت غذایی است که در کشتارگاه صنعتی مهریز همچون گذشته هر دو زمینه قانونمند و مدون اجرا می شود.

مهدی ناصر بافقی با اشاره به مشکلات احداث این مجموعه کشتارگاهی عنوان کرد: این مجموعه عظیم با هزینه‌ای بالغ بر 300 میلیارد ریال طی کمتر از یک سال بدون استفاده از تسهیلات دولتی احداث شده و اکنون دارای پیشرفت فیزیکی 95 درصدی است و تلاش می‌کنیم این کشتارگاه طی ماه آینده به صورت آزمایشی شروع به فعالیت کند و تا پایان سال به بهره‌برداری کامل برسد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: ظرفیت کشتار دام در این واحد طبق اعلام دامپزشکی در هر شیفت کاری هزار و 200 راس دام سبک و 110 راس دام سنگین است و این مجموعه برای 250 نفر به طور مستقیم  اشتغال ایجاد خواهد کرد.

گفتنی است ساخت مجتمع صنعتی کشتارگاه مهریز از اردیبهشت سال 1394 آغاز شده است و پیش بینی می شود وسعت قابل‌توجهی از استان را به لحاظ تامین گوشت بهداشتی زیر پوشش قرار دهد.

این مجتمع کشتارگاهی در 35‌کیلومتری جنوب شهر یزد و 25‌کیلومتری شهرستان مهریز احداث شده است.

انتهای پیام/ج
آدرس کوتاه :