شناسه : 36541491


تعامل دوسویه بین معاونت صنایع دستی استان یزد و اداره آموزش و پرورش شهرستان میبد در جهت آموزش بافت زیلو به دانش آموزان این شهرستان انجام شد.

به گزارش یزدرسا، مبحث آموزش بافت زیلو به دانش آموزان شهرستان میبد در نشستی با حضور معاون صنایع دستی یزد، کارشناسان این معاونت و مدیر آموزش و پرورش این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

"محمدرضا دهقان مهرجردی" معاونت صنایع دستی استان یزد در این نشست گفت: با توجه به اهمیت ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو و به منظور توجه بیشتر نسل جوان به این هنر صنعت، آموزش بافت و آشنایی با نقوش و ویژگی آن به دانش آموزان شهرستان میبد امری لازم و ضروری است.

دهقان مهرجردی در ادامه با بیان اینکه این کلاس های آموزشی باید به عنوان دوره های فوق برنامه در دو بخش تئوری و عملی برگزار شود، عنوان کرد: بخش عملی و تخصصی در کارگاه های زیلوبافی تحت نظارت این معاونت و بخش تئوری در مدارس با نظارت آموزش و پرورش شهرستان تدریس خواهد شد.

گفتنی است: استقرار دار زیلو در اردوگاه بوم گردی بنستان بعنوان اولین اردوگاه بوم گردی دانش آموزی در کشور و ایجاد ویترین صنایع دستی در آن و اختصاص فضایی جهت نمایش صنایع دستی و آموزش رشته زیلو جهت پایه نهم در هنرستان ها از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :