شناسه : 40423734
استاندار یزد در آیین نواختن زنگ استکبار ستیزی:

دختران ظرفیت برجسته‌ای در ساخت یزد انقلابی دارند


استاندار یزد در آیین نواختن زنگ استکبار ستیزی گفت: بانوان و دختران ما ظرفیت‌های بی‌بدیل و برجسته‌ای دارند و بیشتر می‌توانند در ساخت یزد نوین و انقلابی تاثیرگذار باشند.

به گزارش یزدرسا، مهران فاطمی امروز در آیین نواختن زنگ استکبار ستیزی در مدرسه دخترانه مهدیه یزد با گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی با بیان این که این استان یک هزار شهید دانش آموز  تقدیم انقلاب اسلامی کرده است اظهار کرد: یک چهارم شهدای استان را  شهدای دانش آموز تشکیل می دهد که در کمتر استانی این نسبت وجود دارد.
 
استاندار یزد تعداد معلمان شهید استان را  افزون ۱۲۴ شهید بیان کرد و گفت:  این شهیدان، کسانی هستند که با اعتقاد و ایمان در انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند و با خونشان این انقلاب تثبیت شد.
 
وی با بیان اینکه آینده شما برای ما مهم است، نقش آفرینی شما در گام دوم انقلاب و در ساختن یزد مهم است و نقش آفرینی بانوان و دختران خیلی ارزش دارد ادامه داد: دانش آموزان از عناصر مهم جامعه هستند که باید جایگاه خود را پیدا کنند.
 
وی افزود:  بانوان و دختران ما کمتر در امر تصمیم‌سازی، ورود به مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کنش‌گری می‌کنند در صورتی که ظرفیت‌های بی‌بدیل و برجسته‌ای دارند و بیشتر می‌توانند در ساخت یزد نوین و انقلابی تاثیرگذار باشند.
 
فاطمی با طرح این پرسش که برای اینکه دختر یزدی، انقلابی و مسلمان بتواند در آینده یزد و یزد نوین نقش آفرین باشد ما مسئولان چه پیش زمینه‌ها، چه شرایطی و چه فضایی باید ایجاد کنیم؟ آموزش و پرورش چه باید انجام دهد؟ استاندار چه کار کند و چه زمینه‌ای باید ایجاد شود که دختران دانش آموز و دانشجوی ما بتوانند ظرفیت های خود را شکوفا کنند؟ از دانش آموزان خواست به این پرسش ها پاسخ دهند.  
 
وی ضمن گرمیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه شاهچراغ مخصوصا دانش آموزان شهید این حادثه گفت: ۴۰ نفر از دانش آموزان این مدرسه که به این سوالات پاسخ دهند به شیراز و ۴۰ نفر به سفر مشهد مقدس اعزام می شوند.
 
استاندار یزد با بیان این که هیچ  نعمتی  بزرگتر  از مسئله امنیت و سلامت وجود ندارد گفت: امنیت تعریف ندارد امینت زمانی تعریفش مشخص می شود که از بین برود آن موقع متوجه می شویم چه اتفاقی افتاده است.
 
فاطمی ادامه داد: شهدای نیروهای نظامی و انتظامی جانفشانی کردند و می کنند تا امینت ما حفظ شود لذا نباید اسیر فضای مجازی شویم، این‌ها تیترها را  درست نمی نویسند بلکه درشت می نویسند و کار دستگاه های رسانه ای این است.
 
وی گفت: اگر سوالی در ذهن ها است باید پاسخ داده شود اگر اعتراضی وجود دارد باید  شنیده شود اما اغتشاش ، ناآرامی، بهم زدن نظم  عمومی ، تخریب اموال عمومی و جرات دادن به دشمن قسم خورده و زیر سوال بردن این امنیت به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.
 
فاطمی تصریح کرد: ۱۳ آبان روز دانش‌آموز ، دانشجو و  روز جوانان ما به این معنا است بر سر آرمان های انقلاب  اسلامی ،شهیدان ، امنیت ، اقتدار،  پیشرفت های  علمی فرهنگی ، اقتصادی و عمرانی ایستادیم و با استکبار تعارف نداریم و تا آخرین قطره خون از ایران اسلامی دفاع می کنیم.
 
گفتنی است امروز صبح زنگ استکبارستیزی با هدف گرامیداشت سیزدهم آبان، روز دانش آموز و هفته بسیج دانش‌آموزی در دبیرستان دخترانه مهدیه ناحیه دو یزد به صدا درآمد.
 
انتهای پیام/آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.