شناسه : 36019133
امام جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان گفت: در زندگی‌نامه حضرت زهرا(س) درس‌هایی وجود دارد که با گذشت زمان و تغییر شرایط مکان کهنه نمی‌شود و برای همیشه ماندگار و الگوست.

به گزارش یزد رسا، حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر در جمع عزاداران هیئت انصار ولایت دارالعباده با اشاره به شرایط سخت محاصره اقتصادی در شعب ابی‌طالب و تسلیم نشدن مسلمانان، با بیان فصلی دیگری از زندگی‌نامه حضرت زهرا(س) اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) پنج سال داشتند که از شعب بیرون آمدند و با فقدان خدیجه(س)، آن‌قدر نقش مادری را برای پیامبر(ص) ایفا کردند که پیامبر ایشان را ام ابیها نامیدند.

امام جمعه اردکان با استناد به این آیه از قرآن «لَّقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ ...» به بیان الگو بودن حضرت فاطمه(س) در همه دوران‌ها پرداخت و گفت: گذشت زمان اثری در کهنه شدن بعضی چیزها ندارد مثل دروغ گفتن که در همه زمان‌ها بد است و یا احترام به مادر که همیشه مورد تأکید است. در زندگی‌نامه حضرت زهرا(س) درس‌هایی وجود دارد که با گذشت زمان و تغییر شرایط مکان کهنه نمی‌شود و برای همیشه ماندگار و الگوست.

سخنران مراسم با تأکید به دستورات اسلام بویژه در مورد حفظ حریم زن اظهار داشت: از حضرت زهرا(س) سؤال شد بهترین چیز برای زنان چیست؟ فرمودند: «بهترین چیز این است که مردان نامحرم او را نبینند و او نامحرمان را نبیند.» امروز هم در گزارشی که از بعضی زنان فرانسوی گرفته شده است آرامش خود را در تفکیک از مردان دانسته‌اند. لذا دستوراسلام تفکیک حداکثری است در هر جایی که امکان داشته باشد و اولین کار پیامبر (ص) بعد از هجرت، ساختن مسجد بود و دستور دادند ورودی زنان و مردان جدا باشد. وی گفت: شهید مطهری جمله‌ای دارند: «نه حبس نه اختلاط، بلکه حریم» اینکه امروزه گفته می‌شود زن‌ها هم به ورزشگاه بروند ازکجای دین در می‌آورند؟! امام زمان(عج) فرمودند: «در زمان غیبت به علما و فقها مراجعه کنید» فقیه می‌تواند دین را از قرآن و حدیث در بیاورد اگر بخواهید دین را از فلان شبکه ماهواره‌ای و کانال تلگرام و فلان نماینده و زیر و فلان روشنفکر دربیاورید گمراه می‌شوید. شرایط کار زن در اجتماع هم، مستلزم حفظ حریم و شأن زن می‌باشد. این‌ها باعث آرامش خود زن می‌شود.

حجت‌الاسلام شاکر حسن ختام سخنان خود را به فصل پایان زندگی‌نامه حضرت زهرا(س) یعنی حوادث بعد از رحلت پیامبر(ص) اختصاص داد و خاطر نشان کرد: حضرت زهرا(س) فرمودند: «حرمت پیامبر هنگام وفات شکسته شد و مصیبت عظمی این است که حرمتشان قبل از وفات شکسته شد.» زمانی که پیامبر (ص) قلم و دوات خواستند و آن مرد گفت پیامبر هزیان می‌گوید. وقتی حرمت کسی شکسته شد حرف و دستور آن هم روی زمین می‌افتد.

وی افزود: حفظ وحدت لازم است ولی حقایق هم گفته شود. خط قرمز ما توهین و ناسزا به اهل سنت است. امام خمینی(ره) فرمودند: «بزرگترین مصیبت عالم اسلام این بود که امیرالمؤمنین(ع) را خانه نشین کردند.» حضرت زهرا(س) به میدان آمد و هرچه توانست از حضرت علی(ع) دفاع کرد و تدبیر و سیاستی به خرج دادکه حقایق برای آیندگان روشن شود. اگر کسی تعصب نداشته باشد حضرت زهرا (س) یک شاخصی آشکار برای تشخیص حق هستند. اینکه چرا قبر حضرت مخفی است و چرا شبانه دفن شدند؟ برای انسان‌هایی که دنبال حق هستند علامت سؤال ایجادکرده که بتوانند حق را تشخیص دهند.

آدرس کوتاه :