شناسه : 36062070
پژوهشگر یزدی انقلاب اسلامی عنوان کرد

درک ناقص از وابستگی رژیم شاه؛ بزرگترین چالش نسل امروز


کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دستاوردهای مختلف انقلاب اسلامی ایران گفت: بزرگترین دستاورد انقلاب خارج شدن از سلطه استکبار جهانی و تشکیل یک نظام نوین است که در دهها قرن اخیر سابقه ای از آن نیست.

غلامحسین دشتی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به دستاوردهای مختلف انقلاب اسلامی ایران گفت: بزرگترین دستاورد  انقلاب خارج شدن از سلطه استکبار جهانی و تشکیل یک نظام نوین است که در دهها قرن اخیر سابقه ای از آن نیست.

وی ادامه داد: نظام استکباری با تمام قدرت در تلاش است که این اندیشه دینی را که هدفش ایجاد عدالت است را از بین ببرد اما مقاومت چهل ساله در مقابل این نظام سلطه یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب است و با وجود همه فشارهای که از سوی استکبار جهانی بوده علی رغم میل دشمن در حوزه های مختلف علوم و فنون به موفقیت رسیده ایم.

دشتی خاطر نشان کرد: دستاوردهای بزرگی در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه فناوری  های نوین به دست آورده ایم و شاید همین دلیل تشدید شرارت ها علیه ملت ایران بوده است چرا که می دانند اگر دست از این شرارت ها بردارند در کوتاه ترین فرصت ممکن ملت ایران این ظرفیت را دارد که با اتکا به ایمان، اعتقاد و نیروی انسانی بالنده که در کشور وجود دارد قله های بلند را فتح کند.

درک ناقص از وابستگی رژیم شاه؛ بزرگترین چالش نسل امروز

وی در خصوص ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران گفت: یکی از چالش هایی که با آن روبرو هستیم  این است که نسل جدید ما از استعمار و وابستگی رژیم  گذشته بی اطلاع است لذا موقعیت نظام و دستاوردهای آن ها را در فضایی از رهایی کشور از سلطه استکباری و فساد در رژیم را نمی توانند احساس کنند.

دشتی با بیان این که قبل از انقلاب ایران یک کشور غارت زده گرفتار رژیم فاسد بوده افزود: دستگاه های فرهنگی و تبلیغی به دلایل مختلف، موجه یا غیرموجه، شرایط و صحنه های قبل از انقلاب را نتوانسته اند برای نسل جدید بازگو کنند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از دلایلی که امروز آن گونه که شایسته است وضعیت موجود قدر دانسته نمی شود عدم اطلاع از وضعیت قبل از انقلاب است در حالی که دشمن این موضع را به خوبی می داند ولیکن ما در تبیین و توصیف شرایطی که باعث بروز انقلاب شد به نسل جدید موفق نبوده ایم.

ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب به نسل جدید

معاون سابق سیاسی امنیتی استاندار یزد ادامه داد:  هر چه که بیشتر در این زمینه بتوانیم با نسل جدید گفتگو کنیم  و وضعیت گذشته را درست ترسیم کنیم؛ نسل کنونی و همه کسانی که از وضعیت رژیم طاغوت بی اطلاع هستند معجزه وقوع انقلاب اسلامی در این قرن  را درک خواهند کرد.

دشتی اذعان داشت: انقلاب به چهل سالگی خود رسیده است  و رژیم پادشاهی که صدها سال بر مردم این کشور دیکتاتوری می کرد از حافظه تاریخی حذف شده و به جای آن نظامی مستقر شده که صدها سال مردم در انتظارآن بودند که مرتبط با اندیشه و اعتقادات مذهبی آنان است.

راهی جز برخورد انتظامی و قضایی با اخلالگران اقتصادی نیست

این کارشناس مسائل امور سیاسی با بیان این که دشمن با استفاده از همه عناصر داخلی سودجو، منافقین و عوامل دیگر امروز در حوزه های مختلف مالی و اقتصادی به نفع دشمن، کشور را دچار اخلال کرده اند افزود: ملت ایران در چهل سال گذشته از قله های بزرگی عبور کرده واکنون نیز با موفقیت این شرایط را پشت سر خواهد گذاشت.

دشتی ادامه داد: جمهوری اسلامی هم اکنون تحت سخت ترین فشارهای آمریکا و متحدان اروپایی آن قراردارد و هرچند این شرایط سخت، ظالمانه و ناخواسته است اما عامل برون رفت از این شرایط که سخت‌تر از دوران جنگ و ترورهای اول انقلاب نیست به دست خود ملت است.

وی با اشاره به این که عناصر سودجوی داخلی که بعضاً نقش عوامل سازمان یافته بیگانه را دارند؛ مسئول بخش قابل توجهی از شرایط کنونی هستند خاطرنشان کرد: راهی جز برخورد انتظامی و قضایی با آنها نیست و مسئولین باید بدانند این تجربه مکرری است که کشورهای چون آمریکا در ده ها کشور جهان که تصمیم به استقلال و آزادی داشته اند اعمال کرده اند.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :