شناسه : 36325568
مسئول اداره اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی یزد:


مسئول اداره اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی یزد از ثبت ۴۰ مورد اهدای عضو در یزد خبر داد و گفت: یزد در این زمینه رتبه نخست کشور را داراست.

به گزارش یزدرسا؛حسین قاسمی با بیان اینکه در استان یزد در طول سال گذشته ۴۰ اهدای عضو ثبت شده است، اظهار داشت: اعضای اهدایی بیشتر شامل قلب، کلیه و کبد بوده و برخی پیوندها نیز در بیمارستان‌های یزد انجام شده است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته در استان یزد ۱۷ پیوند کلیه انجام شده و امسال نیز برای انجام پیوند کبد در یزد برنامه ریزی شده است.

قاسمی با بیان اینکه در سال جدید سه عمل اهدای عضو در یزد انجام شده است، افزود: نخستین ایثار ماندگار یزد در سال ۹۸ در بیمارستان شهید رهنمون یزد انجام شد و اهدا توسط جوانی ۲۲ ساله به نام معین صابری، اهل و ساکن یزد صورت گرفت.

وی عنوان کرد: دومین ایثار ماندگار یزد در سال ۹۸ نیز توسط امیرعلی طاهری نژاد، کودک چهار ساله بوشهری ساکن اردکان انجام شد.

قاسمی خاطرنشان کرد: سومین عمل اهدای عضو نیز توسط آسیه زارع، بانوی ۳۰ ساله اهل و ساکن یزد انجام شد.

مسئول اداره اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار امیدواری کرد: ترویج و توسعه فرهنگ اهدای عضو به عنوان یک عمل خداپسندانه، بتواند نجات‌بخش جان بیماران نیازمند به عضو در سراسر کشور باشد.

وی اظهار داشت: علاقمندان می‌توانند برای دریافت کارت اهدای عضو و ثبت نام در این زمینه به بیمارستان رهنمون یزد مراجعه کنند.
مهر/
انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :