شناسه : 36639392
عضو هیئت‌رئیسه شورای پنجم شهر یزد:


رئیس سابق کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد گفت: در سال 1392 سرانه فضای سبز شهر یزد 13.2 مترمربع به ازای هر نفر بود که با تلاش‌هایی که در شورای چهارم صورت گرفت در پایان کار این شورا، سرانه فضای سبز به 15.3 مترمربع به ازای هر نفر رسید.

مهدی کاشفی زاده در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، با تأکید براین نکته که شهر یزد با برخورداری از سرانه فضای سبز 15.3 مترمربع به ازای هر نفر و با توجه به کویری بودن این شهر وضعیت خوبی درزمینهٔ سرانه فضای سبز دارد گفت: اختلاف سرانه فضای سبز شهر یزد با استاندارهای جهانی تنها دو مترمربع به ازای هر فرد است.

رئیس سابق کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد افزود: در سال 1392 سرانه فضای سبز شهر یزد 13.2 مترمربع به ازای هر نفر بود که با تلاش‌هایی که در شورای چهارم صورت گرفت در پایان کار این شورا، سرانه فضای سبز به 15.3 مترمربع به ازای هر نفر رسید.

کاشفی زاده ادامه داد: در تعاریف استاندارد سرانه فضای سبز، آن بخش از فضای سبز را جزو سرانه به‌حساب می‌آورند که توسط شهرداری مدیریت می‌شود یعنی به‌عنوان‌مثال ملاک سرانه فضای سبز استان مازندران فضای سبزی است که تحت مدیریت شهرداری شهرهای مازندران است و پوشش سبز جنگل‌های مازندران که تحت مدیریت سازمان جنگلداری است جزو سرانه فضای سبز به‌حساب نمی‌آید.

وی با اشاره به این مطلب که درحال حاضر سرانه فضای سبز یزد مناسب است اظهار داشت: آنچه مهم‌تر از میزان سرانه فضای سبز به‌حساب می‌آید نگهداری این فضا بوده و اینکه شبکه آبیاری فضای سبز یزد باید از آب شرب شیرین که برای شهرداری باقیمت گران نیز تمام می‌شود به سمت استفاده از پساب حاصل از تسویه فاضلاب شهری برود تا هم در مصرف آب شرب و هم مصرف هزینه صرفه‌جویی شود.

کاشفی زاده با تأکید براین نکته که تنها نباید به کاشت گیاهان کم آبخواه اکتفا شود اظهار داشت: باید علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی کم آبخواه بودن گیاهان، باید مقاوم بودن پوشش گیاهی در برابر سرما و گرما نیز در نظر گرفته شود تا این گیاهان بتواند در برابر گرما و سرمای شدید شهر کویری یزد دوام بیاورد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای پنجم شهر یزد در خصوص اقدامات این شورا در خصوص افزایش سرانه فضای سبز شهر یزد گفت: فکر نمی‌کنم در این زمینه شورای پنجم اقدامی انجام داده باشد و چیزی به سرانه ما اضافه‌شده باشد هرچند سیاست این شورا در قبال فضای سبز بازپیرایی پارک‌های یزد است.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :