شناسه : 36846667
شهردار بافق:


سید علی نوروز زاده گفت: در طرح تفضیلی ۱۵ هزار متر تغییر کاربری از مسکونی به پارکینگ و فضای داشتیم که در استان بی‌نظیر بود.

به گزارش یزدرسا به نقل ازصبح بافق، به مناسبت روز خبرنگار شب گذشته نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر بافق با اصحاب رسانه شهرستان در محل سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.

سید علی نوروز زاده شهردار بافق در ابتدای این نشست گفت: بافت قدیم یک سرمایه ارزشمند و مهم‌ترین عنصر برای نگه داشت بافت قدیم جریان زندگی است، همه فعالیت‌های شهرداری در راستای این است که جریان زندگی در بافت قدیم به حالت عادی خود برگردد و خدماتی که شهروندان نیاز دارند را به‌صورت خاص و با حفظ وضع موجود ارائه می‌کند.

وی در ادامه افزود: در طرح تفضیلی ۱۵ هزار متر تغییر کاربری از مسکونی به پارکینگ و فضای داشتیم که در استان بی‌نظیر بود.

نوروز زاده در خصوص ساختمان دادگستری شهرستان نیز تصریح کرد: ساختمان دادگستری پروانه گرفته و کلیه هزینه‌های پروانه را پرداخت کرده است و جانمایی‌ها هم عیناً طبق نقشه‌های مصوب است فقط پارکینگی که تحویل داده‌شده بود به‌صورت باز بود و به خاطر مسائل امنیتی پارکینگ بسته و جایگزین آن مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: برای اولین بار در شهرستان به‌جای اینکه مسیر سواره را آسفالت کنیم در حال سنگ‌فرش کردن آن هستیم. در سال جاری بیش از ۳۰ هزار متر کار اجرای سنگ‌فرش در طرح جدید راداریم.

شهردار بافق در ادامه به میزان پیشرفت دوبانده کردن جاده باقرآباد اشاره و بیان داشت: این جاده به سه قسمت تقسیم که ۴۰۰ متر آن در محدوده شهر بود که با توافقاتی که با دستگاه‌های مربوطه انجام شد ۸۰۰ متر در اختیار شهرداری قرار گرفت و کار شروع و بیش از ۱۳ هزار مترمربع از املاک واقع در این مسیر خریداری‌شده و تا دو ماه آینده عملیاتی اجرایی آن شروع می‌شود.

نوروز زاده در پاسخ به این سؤال که آیا شهربازی آهن در اختیار شهرداری قرارگرفته یا خیر نیز تصریح کرد: وسایل شهربازی سنگ‌آهن استاندارد لازم را ندارد و اولویت اول استانداردسازی این وسایل است و به‌هیچ‌وجه وسیله‌ای که فاقد استانداردهای لازم است از طرف موسسه تحقیقات و استاندارد کشور امکان بهره‌برداری را ندارد.

شهردار بافق در پایان در خصوص برسی مسائل و مشکلات پاکبانان سطح شهر نیز افزود: شخصاً به پاکبانان سطح شهر سر می‌زنم و بابت زحماتی که می‌کشند ممنون آن‌ها هستم و مشکلات آن‌ها را تا حد امکان برطرف می‌کنم. بارها گفته‌ام قرار نیست هیچ پاکبانی اخراج شود بعضاً از طرف بعضی شرکت‌ها تحریک می‌شوند. بیشترین چتر حمایتی از پاکبانان را شهرداری دارد و تا امروز حقوق عقب‌افتاده‌ای ندارند.

انتهای پیام/ع
آدرس کوتاه :