شناسه : 36034847
فرماندار مهریز خبر داد


فرماندار مهریز گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر امسال 83 پروژه در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی ورزشی، کشاورزی، آموزشی و گردشگری به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش یزدرسا، سیدمحمد رستگاری در نشست خبری فرمانداران استان به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: مهریز 51 هزار نفر جمعیت دارد و رتبه چهارم جمعیتی استان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در یزد ادامه داد: تولید سالانه 10 میلیون نهال پسته و رتبه برتر در این زمینه، تولید سالانه 12 هزار تن تخم مرغ، تولید سالانه 6500 تن شیر، رتبه دوم در تولید مرغ گوشتی در استان و ... از ویژگی‌ها و ظرفیت‌های شهرستان مهریز است.

فرماندار مهریز با اشاره به ضریب نفوذ 103 درصدی تلفن همراه در مهریز افزود: مهریز درابتدای انقلاب  از 80 کیلومتر راه برخوردار بود که هم اکنون این میزان به 460 کیلومتر انواع راه‌های روستایی، بزرگراه و ... در سطح شهرستان رسیده است و احداث راه آهن یزد- اقلید از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی در این منطقه است.

رستگاری عنوان کرد: تاکنون 500 اثر در شهرستان مهریز شناسایی و 98 اثر به ثبت ملی رسیده است، دو اثر موفق به دریافت جایزه یونسکو شده ‌اند؛ همچنین با توجه به اولویت قرار گرفتن تقویت و توسعه گردشگری مهریز در این شهرستان مجوز 11 واحد بوم گردی صادر شده است و 69 درخواست مجوز نیز در این خصوص وجود دارد.

وی با اشاره به وجود سه مرکز آموزش عالی در این شهرستان گفت: تقریبا 1500 دانشجو در این مراکز مشغول به تحصیل هستند و این شهرستان با نرخ بیکاری 9.4 بیشتر با بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مواجه هست و در این زمینه مشکل دارد.

فرماندار مهریز با اشاره به افتتاح پروژه‌ها به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در این شهرستان، عنوان کرد: همزمان با ایام الله دهه فجر امسال 83 پروژه در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی ورزشی، کشاورزی، آموزشی و گردشگری با اعتباری بالغ بر 251 میلیارد تومان در مهریز به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :