شناسه : 40408335
مسئول سیاسی سپاه الغدیر:

دشمن از پروژه براندازی ناامید شده است/عجز استکبار را از براندازی به اغتشاش رساند


دهقانی مسئول سیاسی سپاه الغدیر استان یزد گفت: دشمنان از روی عجز و ناتوانی از براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران عبور و در حال حاضر اغتشاش و نا آرامی در کشور را در دستور کار خود قرار داده اند.

به گزارش یزدرسا، محسن دهقانی در همایش نخبگان اقشار استان یزد با تشریح علل و عوامل شکل گیری اغتشاشات اخیر و هدف دشمنان از ایجاد این ناآرامی ها خاطرنشان کرد: با تبیین و روشنگری های اتفاق افتاده مردم بیان اعتراضات برحق خود را از مسیر اغتشاشات که بازی در پازل دشمن بود جدا کردند.

وی ادامه داد: به علت وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی که هیچ فردی منکر وجود آن نیست این تصور برای عده ای ایجاد شد که اغتشاشات اخیر به علت وجود مشکلات معیشتی است در صورتی که این تصور کاملا غلط است.

مسئول سیاسی سپاه الغدیر استان با تاکید بر اینکه مشکلات معیشتی مردم همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید توسط مسئولان حل و مرتفع شود اظهار داشت: اگر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه قصد دشمن، اهداف و برنامه های آنها در قالب جهاد تبیین بیان شود مردم نسبت به توطئه ها و اهداف دشمن آگاه تر خواهند شد و نسبت به دشمنان این مملکت فاصله گذاری بیشتری خواهند داشت اگرچه با همه این مشکلات مردم ایران در طول تاریخ ثابت کرده اند در سخت ترین شرایط نیز پشتیبان این انقلاب اسلامی هستند.

دهقانی در ادامه با تاکید بر اینکه  هدف دشمن در این مقطع براندازی نیست زیرا در این مقطع امکان براندازی را در کشور جمهوری اسلامی ایران محال می داند اظهار داشت: البته این صحبت به معنی دست برداشتن دشمن از دشمنی با انقلاب اسلامی نیست بلکه دشمن به این باور رسیده است که ستون های مستحکم نظام جمهوری اسلامی این فرصت را در این مقطع به او نخواهد داد به همین علت با تغییر روش اغتشاش، ناآرامی و تجزیه در کشور ایران را به عنوان دستور کار جدید در برنامه قرار داده است.

وی عنوان داشت: دشمنان برای ایجاد تجزیه در کشور تمام توان بین المللی خود را به میدان آوردند و سعی کردند با توطئه در مناطق شمال غربی و ایجاد برخی مسائل توسط کشورهای آذربایجان و ترکیه، مناطق شمال غرب را ناآرام کنند که حضور نیروهای نظامی در مرز، برگزاری رزمایش ها  و تلاش جمهوری اسلامی در خنثی سازی این توطئه ها باعث شد که این دشمنان نتوانند به اهداف خود برسند.

مسئول سیاسی سپاه الغدیر یکی دیگر از برنامه های دشمنان را ایجاد ناآرامی و اغتشاش در بعد داخلی  ذکر و با استناد به بیانیه وزارت اطلاعات تصریح کرد: انجام عملیات خرابکارانه در هواپیما و مرکز صنعتی مهم در اصفهان، ترور و... به لطف پروردگار و تلاش های نیروهای امنیتی کشور خنثی شد و همچنین سعی دشمنان برای ایجاد مشکلاتی در استان های شمال غربی کشور نیز در همین زمینه ایجاد بحران های داخلی، خوشبختانه با هوشیاری و بصیرت مثال زدنی هم مسلکان شهید باکری نیز خنثی شد.

وی ادامه داد: در بعد رسانه ای نیز دشمن با استفاده از تمام توان خود سعی کرد بحران هایی در مقاطع مختلف سال جاری برای کشور ایجاد کند و همه این اتفاقات نشان از آن داشت که دشمنان دچار یک انباشت آمادگی برای ایجاد اغتشاش و ناآرامی در کشور بودند که فوت خانم امینی به عنوان چکاننده این انباشت بود تا بتوانند شرایط جدیدی را به کشور تحمیل کنند.

دهقانی با تاکید بر اینکه اگر فوت خانم امینی اتفاق نمی افتاد دشمنان برای رسیدن به اهدافشان برنامه دیگری را پیدا می کردند ابراز داشت: دشمنان از برنامه ریزی سلسه اقدامات برای ایجاد اغتشاش و ناآرامی و حتی تجزیه کشور چندین قصد و هدف را دنبال می کردند که یکی از آنها منحرف کردن اذهان عمومی از پیشرفت ها و موفقیت های کشور بود.

وی ادامه داد: به لطف پروردگار از ابتدای سال جاری موفقیت های بسیاری از جمله برگزاری با شکوه اربعین حسینی ، پیشرفت های علمی کشور در ابعاد مختلف حتی فضایی، پیوستن کشور به سازمان های بین المللی مهم، حل برخی از مشکلات قدیمی کشور و... گوشه ای از موفقیت هایی بود که دشمنان به خوبی در حال رصد آن بودند و می دانستند معنی این موفقیت ها چیست به همین دلیل با ایجاد سلسله عملیات هایی قصد داشتن آنگونه که باید و لازم بود به این موضوعات پرداخته نشود و مردم طعم این پیروزی ها را چندان لمس نکنند.

مسئول سیاسی سپاه الغدیر یکی دیگر از اهداف دشمنان که قصد داشتند توجه به آنها کمتر شود را مسائل مهم منطقه ای ذکر و اظهار داشت: دشمنان قصد داشتند با ایجاد نا آرامی و اغتشاش در کشور توجه کشور را به مسائل منطقه ای کمتر و به دنبال آن موضوعات مد نظر خود را در آن کشورها پیاده کنند که به لطف پرودگار در این زمینه نیز موفق نبودند و اتفاقات به وقوع پیوسته در آن کشورها به نفع ملت ایران بود.

محسن دهقانی  در بخش پایانی صحبت های خود با استناد به برخی آمارها در مورد سن دستگیر شدگان اظهار داشت: به علت شیوع بیماری کرونا و مجازی شدن مباحث آموزشی شاهد ورود سیل گسترده دانشجویان و دانش آموزان به این فضا هستیم  که می طلبد با برنامه ریزی مناسب این اقشار بیشتر مد نظر قرار گیرند.

مسئول سیاسی سپاه الغدیر تصریح کرد: هر چند نا آرامی ها و اغتشاشات اخیر مشکلاتی برای کشور ایجاد کرد اما به لطف خداوند موفقیت هایی هم به اذعان بیانیه وزارت اطلاعات برای کشور به وقوع پیوست از جمله اینکه بیرون امدن دشمنان این نظام از لانه های خود که باعث شناسایی انها شد و همچنین شناسایی برخی گلوگاه هایی که نیاز به توجه بیشتر دارد مثل همین قشر نوجوان  و جوان از جمله این موارد بود.

انتهای پیام/ک
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.