شناسه : 33368705
مدرسی:


مدرسی اظهار کرد: اگر دشمن در بین ما نفوذ کرد اولین چیزی که عارض خواهد شد تخریب فرهنگ دینی است.

به گزارش یزد رسا، آیت الله سید کاظم مدرسی شب گذشته در مراسم اختتامیه مسابقه کتابخوانی با موضوع نفوذ گفت: اگر امروز مقام معظم رهبری مساله نفوذ را مطرح می کنند به این دلیل است که هیچ انقلاب و حرکتی نبوده که دشمن قصد نفوذ در آن را نداشته باشد.

وی بیان داشت: قرآن نیز می فرماید مواظب باشید دشمنان در شما نفوذ نکنند چرا که به نبال تفرقه هستند و می خواهند در سختی باشید.

مدرسی ادامه داد: باید برای خنثی کردن نفوذ دو راهکار شناسایی افراد نفوذی و مصون ساختن خود و جامعه را در پیش گرفت.

وی تصریح کرد: امروز باید مراقب نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمن باشیم و جوانان جامعه نیز باید بدانند نقطه هدف دشمن فرهنگ جوان اسلامی و انقلابی است.

امام جمعه ناحیه مرکزی یزد القای شبهات و ترویج ابتذال در فضای مجازی را یکی از راهکارهای دشمن در این زمینه توصیف و عنوان کرد: کسی نیاز به فضای مجازی را نفی نمی کند، روحانیت و مراجع آن را ابزاری ارزشمند می دانند اما بیان می کنند مدیریت این فضا نباید خارج از مرزها باشد ، چرا که چنین وضعیتی مطلوب جامعه ما نیست.

وی اظهار کرد: اگر دشمن در بین ما نفوذ کرد اولین چیزی که عارض خواهد شد تخریب فرهنگ دینی است. دشمن همچنین به دنبال نفوذ در لایه های مختلف جامعه برای ایجاد نا امنی و تفرقه انگیزی و اختلاف افکنی در بین اقوام و قومیت های مختلف است.

مدرسی گفت: یکی از نمونه های تلاش دشمن برای نفوذ فرهنگی در جامعه  تحمیل سند 2030 به آموزش و پرورش ما بود، هر چند این سند ننگین با رصدهای رهبر معظم انقلاب خنثی شد اما هنوز هم احساس می شود برخی لایه های آن وجود دارد.

وی در پایان از برگزاری مسابقات کتابخوانی در راستای ترویج فرهنگ اسلامی و دینی تقدیر کرد.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :