شناسه : 35094668
رئیسی:

دشمن به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است


تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز دشمن به دنبال ناامید کردن مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است؛ باید مشکلات به وجود آمده را کاهش دهیم.

به گزارش یزدرسا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در همایش خادم یاران و خانواده رضوی استان یزد با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال ناامید کردن مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است، گفت: ارادتمندان به حضرت امام رضا (ع) به برکت نام ایشان باید کارآمدی و خدمت‌گزاری نظام را نشان دهند.

وی با بیان اینکه باید مشکلاتی که با فشار دشمن به وجود آمده است را کاهش دهیم، افزود: امیدواریم همگان آنچه نصایح و منویات رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند را به کار گرفته و با تلاش، انگیزه، کار، تلاش، فعالیت و نوآوری خدمت به مردم را پیشه کنند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر ضرورت تلاش برای رونق بخشی روزافزون به زندگی و معیشت مردم، اذعان کرد: امیدواریم همه دست‌اندرکاران با انسجام، وحدت و یکپارچگی مردم را روزبه‌روز به این نظام امیدوارتر کنند.

وی گفت: همه زمان‌ها، انسان‌ها، مکان‌ها و اشیاء مانند هم هستند اما گاهی اتصال به اوصاف و ویژگی‌هایی آن‌ها را متمایز کرده و مقدس می‌کند.

رئیسی ادامه داد: اگر مشهد را به‌عنوان مشهد مقدس نام می‌بریم به خاطر آن است که ملجأ نورانی امام رضا (ع) است؛ زمان‌ها، انسان‌ها، مکان‌ها و اشیاء هیچ قدسیتی نمی‌یابند مگر در پرتو ارتباط با قدوس.

وی با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «حکومت ولایت‌فقیه همان حکومت رسول‌الله (ص) و امیرالمؤمنین (ع) است» تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران نظام مقدسی است؛ چراکه قدسیت خود را از قدوس گرفته و مبتنی بر وحی است؛ این نظام می‌خواهد سخن اهل‌بیت (ع) را اجرا کند.

این مقام مسئول افزود: اگر میگوییم نیروی مسلح ما مقدس است، به آن دلیل است که در رأس آن نائب امام زمان (عج) قرار دارد. اگر عامل عمل قدسی بی اندیشد و قدسی عمل کند؛ قدسیت برای تمام اعمال و افکار او می‌تواند صدق کند.

رئیسی تصریح کرد: هجرت امام رضا (ع) از مدینه تا مرو تمدنی را ایجاد کرد که بعد از تمدن نبوی دومین تمدن برای بشریت بود که برکات آن تا ابد ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه خدمت گذاری در هرکجای عالم اگر برای رضای خدا باشد، قدسی خواهد شد، گفت: انواع مختلفی از خدمت گذاری انجام می‌شود؛ یک نوع خدمت گذاری منفعت‌گرا هست که فرد با نگاه ماتریالیستی خدمت می‌کند؛ امروز در مغرب زمین مدعی خدمت‌اند اما نوع نگاه آن‌ها به خدمت مادی‌گرا است.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: نوع دیگر خدمت اومانیستی است که بر مبنای انسان‌مداری و نوع‌دوستی صورت می‌گیرد و سومین نوع خدمت که ما باید اعمال خود را بر پایه آن قرار دهیم، خدمت برای خدا است؛ هر فرد باید اعمال خود را با نیت خدایی و در راه خدا انجام دهد.

رئیسی با بیان اینکه نهادها، خیریه‌ها و افراد مختلفی چه با نام و چه بی‌نام در حال خدمت هستند، اما خدمت با عنوان آستان مقدس رضوی ویژگی متفاوت دارد، اذعان کرد: هدف ما خدمت برای جلوه تام حضرت حق هست، وجود مقدس علی بن موسی‌الرضا (ع) نیز جلوه تام حضرت حق است؛ خادمان آن حضرت با نام امام رضا (ع)، در راه حق خدمت و گره‌گشایی کنند.

وی با بیان اینکه خدمت زیر پرچم امام رضا (ع) فقط خدمات دادن درون حرم مطهر امام رضا (ع) نیست، گفت: باید گستره خدمت، خادم و مخدومان توسعه پیدا کند؛ جای‌جای این کشور فضای خدمت‌رسانی به نام حضرت امام رضا (ع) فراهم شود و درنهایت مردم خود را مدیون امام رضا (ع) بدانند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه دستگاه امام رضا (ع) انسان‌ها را متحول خواهد ساخت و انسان‌ساز است، تأکید کرد: شرط حضور و خدمت گذاری در طرح خادم یاران رضوی تنها دلدادگی به امام رضا (ع) است و این‌گونه نیست که جنسیت، تحصیل، گویش، سلیقه، تفکر و اندیشه خاصی مدنظر باشد.

رئیسی تصریح کرد: جریان خدمت‌گزاری توفیقی است برای همه خادمان و هرکس که در پیشانی خود مهر خدمت‌گزاری به نام علی بن موسی‌الرضا (ع) دارد؛ وظیفه‌داریم اتصال بین افرادی که قصد خدمت دارند را با افرادی که نیاز به خدمت دارند، برقرار کنیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :