شناسه : 12165923
معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری یزد:

دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در آینده نزدیک راه اندازی می شود


معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری یزد گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در آینده نزدیک راه اندازی می شود.

به گزارش یزد رسا، معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان یزد از راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در آینده نزدیک خبر داد.

حجت اسدی اظهار داشت: ارائه خدمات الکترونیک قضائی ، از طرح های بزرگ و مهم دستگاه قضائی می باشد که مورد توجه و تأکید مدیران عالی دستگاه قضائی است.

 

وی ادامه داد: بی تردید اجرای این طرح ، گامی مهم در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستگاه قضائی و توسعه حکومت الکترونیک در کشور به شمار می آید که کاهش مراجعات مردم به مراجع قضائی را در پی داشته و ضمن تسهیل امور مردم امکان طرح دعوا بدون مراجعه به محاکم یا دادسراها فراهم می آورد.

 

این مقام مسئول با اشاره به شیوه ارائه خدمات الکترونیک قضایی در این دفاتر ابراز داشت: در این روش مراجعه کننده پس از ورود به درگاه خدمات الکترونیک قضائی به آدرس WWW.adliran.ir و ثبت درخواست خود و تکمیل اطلاعات مورد نظر و دریافت کد رهگیری ، به نزدیک ترین دفتر خدمات قضائی مراجعه کرده و پس از احراز هویت ، ارائه مدارک و منضمات و پرداخت هزینه های مربوطه خواسته به مراجع صالح ارسال می گردد.

 

معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری خاطر نشان کرد: اکنون این دفاتر 44 خواسته را پوشش می دهند که از آن جمله می توان به شکایات مرتبط با چک ، استرداد ثمن معامله ، استرداد مال منقول ، مطالبه نفقه ، ثبت واقعه ازدواج ، مطالبات اجرت المثل ایام زوجیت ، صدور حکم طلاق به درخواست زوج ، استرداد جهیزیه، تقسیط مهریه ، اعسار از پرداخت مهریه ، مطالبه مهریه ، پرداخت حق الوکاله ، مطالبه خسارت ، تجویز ازدواج مجدد و.... اشاره کرد.

 

اسدی به راه اندازی دو شعبه از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تا 15 اردبیشت ماه جاری در شهر یزد به صورت پایلوت اشاره کرد و بیان داشت : مقرر است 6 شعبه در مرکز استان و در تمام حوزه های قضایی حداقل یک شعبه جهت سهولت کار مردم و دسترسی آسان آحاد جامعه به عدالت افتتاح گردد.

 

وی یادآور شد : دو شعبه که از تاریخ مذکور شروع به کار خواهند کرد یک شعبه در میدان امام حسین ، ابتدای بلوار باهنر ، جنب دفتر اسناد رسمی 25 و شعبه دیگر در خیابان مطهری ، ابتدای کوچه 72 تن و جنب امور مشترکین آب می باشد.

منبع: روابط عمومی دادگستری استان یزد
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.