شناسه : 37000388
استاندار یزد:

دفتر استانی یونسکو موجب تقویت ابعاد فرهنگی و اجتماعی یزد است


استاندار یزد گفت: با اولویت‌هایی که در استان یزد داریم نیاز به تقویت ابعاد فرهنگی و اجتماعی استان داریم و دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو از ظرفیت‌هایی است که می‌تواند بسیار خوب در این راستا کار کند.

به گزارش یزدرسا، محمدعلی طالبی ظهر امروز در  نشست شورای راهبردی دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو – ایران با تاکید بر ارائه پیشنهادات کلی از سوی اعضا در راستای اهداف و برنامه‌های این دفتر، گفت: با اولویت‌هایی که در استان یزد داریم نیاز به تقویت ابعاد فرهنگی و اجتماعی استان داریم و دفتر ملی یونسکو از ظرفیت‌هایی است که می‌تواند بسیار خوب در این راستا کار کند.

وی با اشاره به ساختارهای پیش بینی شده در دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو از جمله کمیته علمی و شورای راهبردی و دیگر برنامه‌ها گفت: نباید این ظرفیت‌ها را دست کم گرفت بلکه باید از برندهای فرهنگی و اجتماعی استفاده کرد چرا که در تقویت انسجام این ابعاد فرهنگی و اجتماعی و معرفی به کل دنیا می‌تواند موثر باشد.

استاندار یزد عنوان کرد: دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو می‌تواند رافع برخی مشکلات و موانعی که پیش رو داریم باشد و چالش‌هایی که به آن پرداخته می‌شود می‌توان در جهت رفع آن تلاش کرد و از این جهت با ساختاری که این دفتر دارد و جدیتی که در شورای شهر، شهرداری و دیگر اعضا وجود دارد این مسائل دنبال شود.

وی با اشاره به نحوه مشارکت ادارات، دستگاه‌ها و سایر شهرستان‌ها افزود: لازم بود  شفاف بگوییم که تشکیلات این دفتر استانی است تا بتوان از این ظرفیت استفاده کرد و پیشنهادی به دبیرخانه شود تا دستورالعمل‌ به شهرستان‌ها بدهیم که آنها نیز در این حوزه بتوانند فعالیت کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.