شناسه : 37924364
شهردار یزد تشریح کرد


جمال الدین عزیزی شهردار یزد دلیل سفرهای خارجی اعضای شورای شهر یزد در سال گذشته را تشریح کرد.

جمال الدین عزیزی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص سفرهای خارجی شهردار و برخی از اعضای شورای شهر یزد در سال گذشته و اهداف این سفرها، گفت: یکی از سفرهای خارجی ما به کشور آلمان برای نمایشگاه کتاب بود که به عنوان شهر پایتخت کتاب در این نمایشگاه حضور پیدا کردیم.

شهردار یزد با بیان اینکه از دیگر سفرهای خارجی که سال گذشته صورت گرفت به کشور اوکراین بود اضافه کرد: اخیراً شهرداری یکی از شهرهای اوکراین بحث خواهرخواندگی با شهر یزد را پذیرفته و به احتمال زیادی چند نفر از این شهر در آینده نزدیک برای انعقاد خواهرخواندگی به یزد سفر خواهند کرد.

وی به انعقاد خواهرخواندگی بین شهرهای یزد و پوتی گرجستان اشاره و اضافه کرد: در ایام کرونا هم ارتباطاتی از طریق کنسولگری این برقرار شد.

عزیزی در ادامه با اشاره به اثرات انعقاد خواهرخواندگی بر شهرهای تاریخی، گفت: بحث خواهرخواندگی یک مسئله تعریف شده بین‌المللی بوده و وجهه شهرهای دنیا در تعداد خواهرخواهنده هایشان است و یک شناسه محسوب می شود برای اینکه شهرها به چه میزان در دنیا شناخته شده هستند.

شهردار یزد عنوان کرد: بحث خواهرخواندگی و انعقاد تفاهم نامه به این منظور با شهرهای جهان معانی بسیاری مانند پذیرفتن استانداردهای یکدیگر، تبادل فرهنگ و همچنین داشتن مراودات برای پیگیری مسائل مختلف دارد.

وی با تاکید بر اینکه خواهرخواندگی در جذب توریست هم بسیاری تأثیرگذار است خاطرنشان کرد: توریست‌هایی که می‌خواهند به یزد سفر کنند و شناختی هم ندارند، ابتدا در خصوص این مسئله جستجو می‌کنند که با چه تعداد از شهرهای دنیا در ارتباط بوده و به اصطلاح خواهرخوانده است.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :