شناسه : 36697828
واکنش ها به حضور زنان در مسابقات والیبال؛


فراهم آوردن زمینه حضور تماشاگران زن و انتخاب دو داور زن در مسابقات لیگ والیبال استان یزد علیرغم مخالفت شورای تامین شهرستان مهریز حواشی و اعتراضات متعددی را به همراه داشته است.

به گزارش یزدرسا، فراهم آوردن زمینه حضور تماشاگران زن و انتخاب 2 داور زن در مسابقات لیگ والیبال استان یزد علیرغم مخالفت شورای تامین شهرستان مهریز حواشی و اعتراضات متعددی را به همراه داشته است.

این مسابقات در ششم تیرماه در شهرستان مهریز برگزار شد و براساس شنیده ها اداره ورزش و جوانان مهریز از شورای تامین این شهرستان درخواست حضور زنان در ورزشگاه را دارد که با مخالفت شورای تامین در این زمینه مواجه می‌شود؛ اما اداره ورزش و جوانان با بی توجهی به این مخالفت، علاوه بر مهیا کردن زمینه حضور تماشاچیان زن در ورزشگاه، قضاوت این بازی را نیز به دو داور زن سپرد.

واکنش امام جمعه مهریز به حضور تماشاگران زن در مسابقه والیبال

این اقدام غیرقانونی موجب واکنش امام جمعه شهرستان مهریز شد و حجت‌الاسلام محی‌الدینی در خطبه های نماز جمعه خود این اقدام را تضعیف دین و دهن کجی به آن دانست و گفت: باید با این مفاسد اجتماعی و برخی اقدامات که حریم‌ها و حدودهای شرعی را زیر سوال می‌برد، برخورد شود.

وی در ادامه با بیان این که در مسابقه اخیر ورزشی(والیبال) شهرستان، بعضی از حریم های شرعی رعایت نشد، خواستار پاسخگویی اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان مهریز شد و عنوان کرد: نباید به بهانه این که در نقاط دیگر کشور و استان چنین اقدامات و رفتارهایی طبیعی است، این حرکت‌های زننده و غیراخلاقی که زیبنده این شهرستان نیست رخ دهد.

محی‌الدینی با تاکید بر این که در زمینه اختلاط ها و رفتن بانوان به بعضی از مسابقات ورزشی باید دقت شود، تصریح کرد: بعضی‌ها متاسفانه در این زمینه شیطنت می‌کنند و یا اینکه غافل‌اند که ما معتقدیم این اقدامشان از سر غفلت بوده است.

هیچ مخالفت کتبی از شورای تامین به اداره ورزش و جوانان ابلاغ نشد

اما در این زمینه مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان یزد معتقد است استفاده از داور زن در سراسر کشور امری رایج است و در مهریز هم که مسابقات لیگ والیبال  استان انجام می شده تافته جدا بافته ای نبوده و دو دوار زن به عنوان منشی پشت میز و بارعایت همه مسائل شرعی و قانونی حضور داشته اند.

مسعود شریعتی در گفتگو با خبرنگار یزدآوا در خصوص مخالفت شورای تامین شهرستان مهریز در خصوص حضور بانوان در این مسابقات ادامه داد: شواری تامین شهرستان مهریز هیچ مخالفت کتبی به اداره ورزش و جوانان استان و یا شهرستان اعلام نکرده است.

وی با بیان این که شورای تامین، نظر و یا پیشنهادات خود را در خصوص برگزاری مسابقات ورزشی به صورت مکتوب مطرح می کند افزود: اما در مورد این مسابقه والیبال هیچ نامه و یا پیشنهادی به اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان از سوی شورای تامین ابلاغ نشده است.

شریعتی با بیان این که برگزاری مسابقات والیبال دستورالعمل جهانی دارد خاطرنشان کرد: در مسابقات بین المللی که اخیراً به میزبانی ایران در ارومیه برگزار شد نه تنها از منشی زن استفاده شد بلکه قسمتی از سالن به تماشاگران زن نیز اختصاص یافته بود که اگر اجازه ورود بانوان داده نمی شد؛ فدراسیون جهانی والیبال، میزبانی مسابقات را به ایران نمی داد و حتی تیم ایران را محروم می کرد.

وی تصریح کرد: مسئولین اداره ورزش و جوانان شهرستان مهریز نیز در برگزاری این مسابقه طبق قانونی عمل کرده اند و هیچ تخلفی انجام نشده است.

با حواشی به مشکلات ورزش یزد اضافه نکنند

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان یزد اظهار داشت: انتظار داریم مسائلی که در سراسر کشور عرف و قانونی شده است در استان یزد که دچار مشکلات کم تحرکی و فرار از ورزش است نیز اجرا شود و با ایجاد حواشی حساسیت‌ها را بالا نبرند و مشکلی به مشکلات ورزش استان اضافه نکنند و جذابیت ورزش را با این نوع مسائل از بین نبرند.

شریعتی ادامه داد: از همه خواهش می کنیم کمک کنند تا فضاهای سالم‌تری را  برای ورزش کردن و حضور خانواده ها در همه عرصه های اجتماعی و ورزشی فراهم شود.

انتهای پیام/ق.

 

 
آدرس کوتاه :