شناسه : 37538254
امام جمعه موقت میبد:


امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه دهه فجر امسال، مقدمه نابودی اسراییل است گفت: انقلاب اسلامی برگرفته از نهضت عاشورای حسینی است.

به گزارش یزدرسا، حجه الاسلام محمد اعرافی روز دوشنبه در نشست هماهنگی مراسم‌های دهه فجر انقلاب اسلامی میبد افزود: باید به تبیین انقلاب اسلامی در مدارس و در بین نسل جوان سرنوشت ساز پرداخت تا شالوده و فطرت پاک آنها با این رویداد تاریخی عجین شود.

وی تصریح کرد: مراسم‌های گرامیداشت در آغاز چهل ساله دوم انقلاب اسلامی ایران خیزش و مقدمه‌ای برای نابودی و زوال صهیونیست و استکبار است.  

امام جمعه موقت میبد با اشاره به ورق خوردن برگهای زرینی از انقلاب اسلامی در میبد یادآور شد: همه باید دست به دست هم دهیم تا از این پیچ تاریخی با سرافرازی بیرون آییم.

فرماندار میبد نیز گفت: با توجه به همزمان بودن ایام گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با انتخابات مجلس شورای اسلامی باید همه به نوعی با در کنار هم بودن و منسجم عمل کردن برای برپایی  برنامه ریزی مراسم‌ها در این ایام  تلاش کنیم و نقشه های دشمنان نظام اسلامی را نقش بر آب کرد.

حسین فلاح با اشاره به اینکه  تشویق مردم برای حضور و مشارکت حداکثری  در انتخابات اهمیت دارد، یادآورشد : البته مردم علی غم وجود مشکلات اقتصادی تا به حال به ویژه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سردار سلیمانی نشان داده‌اند که همیشه در صحنه هستند.

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد نیز گفت:ایام دهه فجر بزرگترین جشن ملی در کشور ما و با توجه فرمایشات مقام معظم رهبری در حکم اعیاد مذهبی ما نظیر عید فطر ، عید غدیرو... است.

سعید زارع با اشاره به احیای انقلاب اسلامی با برگزاری مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی افزود: ما باید قدردان این فرصت و انسجام همدلی و حافظ آن باشیم و همچنین به طور ویژه گام دوم انقلاب اسلامی را مورد قرار دهیم.

وی در ادامه به تشکیل ۲۰ کمیته و یا کارگروه نظیر کمیته های اصناف ، مساجد و تشکل های دینی و مردمی ، حوزه و روحانیت ، ایثار و شهادت و... برای هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت ایام الله دهه فجر اشاره کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میبد نیزبا تشکر از برنامه‌های ارزشمند برگزار شده در ایام دهه فجر در سال قبل  گفت :گام دوم انقلاب اسلامی با ایام الله دهه فجر آغاز می‌شود و مردم با آتش به اختیار بودن باید در برگزاری مراسم های گرامیداشت این ایام مشارکت داشته‌ باشند.

فرمانده بسیج ناحیه میبد هم از تشییع پیکر شهید گمنام در میبد خبر داد که در روز شهادت حضرت فاطمه (س) در میبد برگزار می‌شود.

سرهنگ دوم مصطفی بهشتی افزود: برای گرامیداشت ایام الله دهه فجر برنامه‌هایی محوری پیش بینی شده که برگزار می‌شود.

به گفته معاون فرهنگی بسیج ناحیه میبد به برپایی مراسم استقبال نمادین ورود حضرت امام(ره) ، دایر کردن نمایشگاه روزشمار انقلاب اسلامی همراه با افتتاح سینما انقلاب ، هر شب یک مسجد ، یک محله ، گرامیداشت حضرت امام البنین  (س) و برگزاری یادواره تنها بانوی شهید میبد در مصلی ، بزرگداشت سردار شهید سلیمانی در ۲۱ بهمن و...به عنوان برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در میبد اشاره کرد.

مرتضی بهشتی برنامه راهپیمایی ۲۲ بهمن و برپایی ایستگاه های فرهنگی در مسیر راهپیمایی و یک برنامه جدید برای یاد بود ۲ شهید انقلاب و نیز بزرگداشت  یک آزاده سیاسی و یک جانباز انقلاب در میبد را نیز برشمرد.

حضور ۱۰ هزار دانش آموز در مسابقات فرهنگی و هنری در ایام الله دهه فجر ، حضور اصناف در برنامه های دهه فجر ، تقدیر از کاسبه منصف ، برپایی مسابقات ورزشی در سطح جامعه کارگری میبد ، مسابقه  مقاله نویسی فرزندان کارگر ، غباروربی گلزار شهدا ، برپایی ایستگاه های صلواتی ، تقدیر از نمونه‌های حوزه کشاورزی و دامداری‌ها و... از برنامه های پیش بینی شده از سوی ادارات نیز مطرح شد.
آدرس کوتاه :