شناسه : 34681391


اولين مجمع سلامت شهرستان میبد با حضور اعضاي هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، خیرین حوزه سلامت و مسئولین میبد در مرکز خدمات سلامت شهید زاهدی برگزار شد.

به گزارش یزدرسا، به نقل از میبد خبر، براساس ابلاغیه وزارت کشور، مجمع سلامت با محوریت اجتماعی شدن امر سلامت تشکیل و دنبال می شود؛ اجتماعی شدن امر سلامت به دو معنا بکار می رود؛ معنای اول اجتماعی شدن امر سلامت آن است که بر پیشگیری بیشتر از درمان تأکید و اصلاح سبک زندگی انسان ها و جامعه را هدف گذاری می کند.

در این رویکرد اصلاح روابط اجتماعی، سبک تغذیه، پوشش، تحرک بدنی، اوقات فراغت، خودکنترلی و مسائلی از این دست برای ارتقاء سلامت تأکید می شود و در این مدل افزایش سرمایه اجتماعی و سلامت اجتماعی و مولفه های آن مورد توجه قرار می گیرد.

«مهدی حفیظی» رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد در حاشیه این مراسم در گفت ‎ وگو با خبرنگار میبد خبر بیان داشت: مجمع سلامت با این هدف تشکیل شده که بگوید ارتقاء و حفظ سلامت مردم و جامعه تنها به وزارت بهداشت وابسته نیست بلکه موضوعی اجتماعی محسوب می‌شود که نیازمند همفکری، همراهی و پشتیبانی همه ارگان‌ها و نهادها است.

وی تصریح کرد: همه نهادها، صاحبان صنایع و خیرین باید مشارکت داشته باشند تا بسترهای لازم جهت حفظ سلامت مردم فراهم و از بیمارهایی که عموماً مرتبط با عواملی همچون، تغذیه، سبک زندگی و محیط کار است، جلوگیری شود.

حفیظی خاطرنشان کرد: باید این موضوع در بین اقشار مختلف تبیین شود که هر برنامه‌ ای در جامعه در حال انجام است باید با در نظر گرفتن مسائل مرتبط با سلامتی مردم همراه شده و آموزش‌هایی در جهت افزایش سطح آگاهی، سواد سلامت و اطلاعات خود مراقبتی به آنان داده شود.

حسین فلاح فرماندار میبد نیز در اين نشست از همه نهادها، صاحبان صنايع و خيرين خواست تا با مشارکت خود بسترهاي لازم جهت حفظ سلامت مردم فراهم و از بيماري‌هايي که عموماً مرتبط با عواملي همچون تغذيه، سبک زندگي و محيط كار است، جلوگيري به عمل آورند.

وی از دست‌اندرکاران برگزاری این مجمع قدردانی کرد و اين نشست را نقطه عطفي در ارتقاي شاخص‌هاي سلامت مردم برشمرد.

در انتهای این جلسه بیانیه اولین مجمع سلام شهرستان میبد به امضای حاضرین رسید.

اولین مجمع سلامت شهرستان میبد با تقدیر از برگزیدگان عرصه سلامت شامل ادارت،خیرین،سمن ها و سیاستگزاران برتر شهرستان پایان یافت.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :