شناسه : 28403614
پروژه هایی که دولت توجهی به آن ها ندارد


مسئولین دولت یازدهم در جلسات متمادی بر نیاز شهرستان به داشتن چنین مجموعه ای مهر تایید زده اند اما در عمل شاهد آن هستیم که این پروژه همانند سایر پروژه های ساخته شده در اشکذر به دست مردم ایجاد شده

به گزارش  یزدرسا به نقل از نسیم صادق، از مهم‌ترین ابزارهای فرهنگی، اماکن میزبان رویدادهای فرهنگی است؛ اماکنی که هرچند در شهرستان اشکذر وجود دارد، تنها معدودی از آن‌ها کارکرد تخصصی و استاندارد برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری دارند و این اماکن محدود نیز یا آنچنان دارای قدمت هستند که از استانداردهای روز فاصله گرفته‌اند و یا به واسطه عدم توسعه به موازات افزایش جمعیت، کشش میزبانی برنامه‌های فرهنگی جدی را ندارند.

در شهرستان اشکذر به طور مشخص یک سالن اجتماع دویست نفری (سالن خاتم الانبیاء اشکذر) و دو سالن ورزشی وجود دارد که گاها از این سالن ها نیز برای برگزاری مراسمات، همایش ها و تجمعات فرهنگی و هنری استفاده می شود.

مجموعه‌هایی که به طور موازی میزبان برنامه‌های فرهنگی هستند و نمی‌توان‌ قاطعانه از استاندارد بودنشان سخن به میان آورد.

«مصطفی دهقان» کارگردان تئاتر زیارت خورشید و مدیر مسئول گروه هنری طلوع مهر اشکذر قبلا در مصاحبه با این پایگاه خبری گفته بود: سالن 200 نفری خاتم الانبیاء اشکذر پاسخگوی نیاز اهالی هنر نیست و ما به فضای به مراتب بیشتری برای کار نیاز داریم.

وی با بیان اینکه زیر ساخت های لازم فرهنگی در اشکذر وجود ندارد، تصریح کرد: اشکذر از ظرفیت بالایی در زمینه های مختلف هنری برخوردار است و تئاتر تنها گوشه ای از نمایش هنر و استعداد هنرمندان شهرستان است.

دهقان در پایان از مسئولان خواست تا زمانی که ذوق و نشاط هنری در هنرمندان اشکذر وجود دارد با حمایت های خود به توسعه و گسترش هنر و کار فرهنگی در اشکذر کمک کنند.

شهردار اشکذر در مصاحبه با سایت خبری اشکذر نیوز از عملیلات ساخت سالن آمفی تئاتر اشکذر در یک ماه آینده خبر داد و افزود: به همت آقای کلانتریان خیر خوش نام اشکذری قرار شده است عملیات ساخت سالن آمفی تئاتر اشکذر در ماه آینده شروع شود.

گفتنی است بودجه ساخت سالن آمفی تئاتر در اشکذر در دولت های گذشته مورد تصویب قرار گرفته بود، مسئولین دولت یازدهم نیز در جلسات متمادی بر نیاز شهرستان به داشتن چنین مجموعه ای مهر تایید زده اند اما در عمل شاهد آن هستیم که این پروژه همانند سایر پروژه های ساخته شده در اشکذر به دست مردم ایجاد شده و نقشی از حمایت دولت در آن ها نبوده است.!
آدرس کوتاه :