شناسه : 30354568
امام جمعه موقت میبد:


امام جمعه موقت میبد گفت: دولت دوازدهم به حل مسئله اشتغال جوانان و رفع گره اقتصادی و معیشتی مردم توجه جدی داشته باشد.

به گزارش یزدرسا به نقل از میبد خبر، حجت الاسلام والمسلمين حسني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته اظهارداشت: تا چند روز آینده حجاج ایرانی به سرزمین وحی اعزام می شوند و اميدواريم حجاج عزیز ما در كمال امنيت، آرامش و با عزت و سرافرازي بتوانند مراسم حج ابراهيمي را انجام دهند و سفیر کشور جمهوری اسلامی باشند.

امام جمعه موقت شهرستان میبد به روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و گفت: امروزصنايع کوچک به علت مشكلاتي يا تعطيل شده و يا نيمه تعطيل اند و يكي از راه هاي توليد اشتغال در بین افراد جامعه، حمایت مسئولین و دست اندركاران از صنايع کوچک در استان ها و شهرستان های مختلف است.
 

حجت الاسلام حسنی ضمن اشاره به روز مقاومت اسلامی و مقاومت نیروهای حزب الله درمقابل رژیم صهیونیستی اذعان داشت: حزب الله نشان داد تنها راه رسيدن به هدف، مقاومت در مقابل رژیم پلیدی چون اسرائیل است.

خطیب موقت جمعه میبد به 26 مرداد سالروز ورودآزادگان سرافرازبه میهن اسلامی اشاره کرد و افزود: آزادگان اسطوره های صبر و مقاومتند که در برابر شکنجه های دشمنان ایستادگی ومقاومت کردند.

وی افزود: رژیم اسرائیل هرگاه به هر نقطه ای حمله می کرد پیروز میدان بود اما در مقابل جوانان از جان گذشته به نام حزب الله لبنان با 33 روز مقاومت شکست خورد و عقب نشینی کرد.

خطیب نماز جمعه میبد در ادامه بیان کرد: مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس جمهور در امنيت كامل و در زمان مقرر خود برگزار شد و مقام معظم رهبري به عنوان ولی فقیه رای ملت را تنفيذ كردند و رييس جمهور را منصوب  كردند که این جایگاه شرعی باشد و مراسم تحلیف نیز برگزارشد. رئیس جمهور و کابینه دولت دوازدهم به تذکرات مقام معظم رهبری در روز تنفیذ گوش جان بسپاررند و این تذکرات را به منصه عمل برسانند.

وی به تاکید مقام معظم رهبری برمسئله اشتغال اشاره کرد و گفت: در امروز يكي از معضلات جامعه، مسئله اشتغال است و دولت دوازدهم به حل مسئله اشتغال جوانان و رفع گره اقتصادی و معیشتی مردم توجه جدی کند و راه حل آن این است که اهل ایمان به اقتصاد مقاومتی باشند.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به حواشی روز تحلیف افزود: کار زشتی روز تحلیف از چند نماینده سر زد که عزت ملت ما را در جهان خدشه دار کرد و آن عکس با مسئول دسته چندمی اروپا بود که این فرد مواضع تند و مغرضانه ای در برابر ایران داشته است. این نمایندگان باید از کار زشت خود در برابر مردم عذرخواهی کنند.

وی با اشاره به جنایتهای اخیر در منطقه و کشتار شیعیان مظلوم بیان داشت: آمریکا عامل اصلی جنایتهای اخیر در منطقه است. متاسفانه دستگاه دیپلماسی کشور در برابر این جنایات مواضع محکمی نگرفتند.

علیرضا حسنی در پایان به مسائل شورای شهرها و روستا های منتخب پرداخت و گفت: شورای شهر میبد توجه داشته باشد که شهردار را هر فردي انتخاب مي كنند اگر می خواهند مشکلات این شهر حل شود و گره های کوری که وجود دارد باز شود، بايد شهردار با روحيه جهادي و انقلابي باشد.

وی در پایان گفت: شورای شهر منتخب و شهردار آینده بدانند يكي از نكاتي كه بايد در شهرستان میبد در برنامه ریزی ها مورد توجه و عنایت واقع شود مسائل فرهنگي است و امروزه در مسائل فرهنگی مشکلات زیادی داریم.

انتهای پیام/اد
آدرس کوتاه :